Úvod

Švýcarské mýto platí pro všechna vozidla. Mýto se vztahuje na švýcarské dálnice a silnice.

Vozidla a návěsy s hmotností do 3,5 tuny musí mít dálniční známku. Vozidla a návěsy s hmotností nad 3,5 tun převážející zboží musí platit poplatek za nákladní vozidla (LSVA), který se vypočítavá na základě hmotnosti, emisní kategorie vozidla a počtu ujetých kilometrů ve Švýcarsku a v Lichtenštejnsku. Autobusy platí jednorázový poplatek (PSVA).

Možnosti placení

  • Palivovými kartami Shell
  • Pomocí účtu, který je možné otevřít u Federální celní správy
  • Hotovostí

Pro vozidla (a návěsy s hmotností nad 3,5 tuny převážející zboží) registrovaná v zahraničí je poplatek vybírán použitím tzv. ID karty a speciálního zúčtovacího terminálu. HVC zúčtovací terminály se nachází na většině hraničních přechodů. Terminály jsou vybaveny instrukcemi na displeji v různých jazycích. Projeté mýto je možné při výjezdu ze země platit palivovými kartami Shell, ale je nutné Shell kartu vybrat jako platební prostředek již při vjezdu do země.

Sazby a poplatky

Sazby pro vozidla a návěsy s hmotností nad 3,5 tuny převážející zboží naleznete zde:

Vozidla a návěsy s hmotností do 3,5 tuny

Vozidla a návěsy s hmotností do 3,5 tuny musejí být na švýcarských silnicích a dálnicích vybavena dálniční známkou. Známka stojí 40 CHF a vydává se na 1 rok.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naše zákaznické oddělení.

Více v sekci Firemní zákazníci

DPH a spotřební daň

S palivovou kartou Shell snadno uplatníte nárok na vrácení DPH a spotřební daně v Evropě.

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.