Snadnější vyhledávání potřebných informací

Snažíme se zajistit, aby naše internetové i intranetové stránky spolupracovaly s oblíbenými prohlížeči na různých platformách, od osobních počítačů až po chytré telefony.

Jestliže máte dotazy nebo připomínky k přístupnosti našeho webu nebo pokud jste narazili na jakýkoliv případ špatné kompatibility, obraťte se na nás.

Nástroje přístupnosti

Níže naleznete několik pokynů, které Vám mohou usnadnit přístup k našim internetovým stránkám. Vyčerpávající informace o usnadnění přístupu počítače během práce s internetem se nacházejí na internetových stránkách AbilityNet My Computer My Way.

Usnadnění čtení stránek v prohlížeči

Je-li text internetových stránek příliš malý, může nastat problém s jejich zobrazením. Níže uvádíme seznam internetových prohlížečů, které jsou kompatibilní s naším webem, včetně pokynů pro zvětšení velikosti písma na libovolných internetových stránkách, které si prohlížíte.

Podporovaný prohlížeč
Zvětšení velikosti textu pomocí myši
Zvětšení velikosti textu pomocí klávesnice
Internet Explorer

Nástroje > Velikost

+ nebo – pro zvětšení nebo zmenšení velikosti textu

 

Chrome Menu > Lupa
Klávesa Control > + nebo – pro zvětšení nebo zmenšení velikosti textu
Firefox Zobrazení > Zvětšit pouze text Klávesa Control > + nebo – pro zvětšení nebo zmenšení velikosti textu
Safari Zobrazení > Zvětšit text Klávesa Command > + nebo – pro zvětšení nebo zmenšení velikosti textu
Opera Menu > Zvětšení Klávesa Control > + nebo – pro zvětšení nebo zmenšení velikosti textu

Zvětšení obrazovky

Dalším způsobem pro snadnější čtení textu je zvětšení obrazovky.

Všechny novější verze systému Windows obsahují funkci lupy, díky níž si mohou uživatelé zvětšit část obrazovky. Slabozraké osoby však mohou potřebovat samostatný plně funkční software pro zvětšení obrazovky.

Zde si můžete přečíst o funkci lupy v systémech Windows 10 MagnifierWindows 8.1 Magnifier, Windows 7 Magnifier.

Uživatelé, kteří používají operační systém OS X společnosti Apple, mohou využívat vestavěnou funkci Zoom. Zjistěte více o funkcích přístupnosti v OS X.

Používání programu Předčítání

Uživatelé systému Windows mohou využít nástroj Windows Předčítání, který převádí zobrazený text na mluvené slovo. Tento nástroj je k dispozici v systémech Windows 10 NarratorWindows 8.1 Narrator, Windows 7 Narrator.

V operačním systému OS X společnosti Apple najdou uživatelé funkci VoiceOver.

Kromě toho si uživatelé mohou stáhnout programy pro předčítání od externích výrobců, například JAWS (Job Access With Speech) nebo bezplatný program NVDA.

Soubory PDF

Proto, abychom zachovali vzhled a styl našich originálních dokumentů, používáme soubory ve formátu PDF. Chcete-li otevřít a zobrazit soubory PDF, stáhněte si bezplatně nejnovější verzi programu Adobe Acrobat Reader, Společnost Adobe vydala také informace o přístupnosti souborů PDF prostřednictvím programů pro předčítání.