PLATBA MÝTA BEZ STAROSTÍ – JEDNOTKA EETS

Možnosti placení

 • Neregistrovaní zákazníci mohou platit mýto na terminálech palivovou kartou Shell
  (terminály jsou umístěny v Německu a v pohraničních oblastech sousedních států)
 • Registrovaní zákazníci mohou platit mýto:
  • Pomocí palubní jednotky v režimu následného placení, nainstalované na certifikovaném pracovišti. Jednotka se poskytuje zdarma, platí se pouze za instalaci. 
  • Předem on-line. Upozorňujeme, že tato možnost je držitelům palivové karty Shell k dispozici pouze v případě, že jsou zaregistrováni na Toll Collect s vyznačenou platební možností Shell.

Existuje také tzv. sdružená jednotka Toll2Go, kterou lze používat pro platbu mýta v Německu a v Rakousku.

Sazby a poplatky

Mýtné sazby naleznete na webu provozovatele

Instalace OBU jednotky ve specializovaném servisu stojí cca 200 €. Montáž je možné platit palivovou kartou Shell. Seznam specializovaných servisů.

Proces registrace

Novou i další registraci je možno zařídit pro naše zákazníky přes společnost Shell na základě dokumentů požadovaných provozovatelem mýta. OBU jednotku lze vyzvednout a vrátit v jakémkoli specializovaném servisu.

Rozšíření zpoplatněných komunikací v Německu: od 01.07. 2018

Spolková vláda rozšiřuje mýtné od 01.07.2018 pro všechna vozidla ≥ 7,5 tuny na všechny spolkové silnice. Zde najdete ty nejdůležitější změny:

Síť zpoplatněných komunikací od 1. 7. 2018

Nové ustanovení platí pro veškeré spolkové silnice a dálnice v Německu, čímž se zpoplatněná síť rozroste na 55 000 km. Původní síť zpoplatněných komunikací zahrnovala jen dálnice a vybrané spolkové silnice, celkově se jednalo o 15 000 km.

Mýtná povinnost platí pro všechna nákladní vozidla nebo jízdní soupravy s přípustnou celkovou hmotností minimálně 7,5 tuny. Zde jsou uvedeny aktuální spolkové dálnice a silnice, které jsou zpoplatněny: http://mauttabelle.de/

Výše mýtného: Jak se vypočítá?

Mýtné se vypočítává na základě vozidlem ujeté vzdálenosti, emisní třídy vozidla a počtu náprav. Změna ve výši sazby mýta není plánovaná, kromě zvýšených výdajů za nově rozšířené zpoplatněné komunikace.

Platba mýta: prostřednictvím palubní jednotky, online na webu, pomocí mobilní aplikace

Pro zaúčtování mýta od 01.07.2018 existuje několik možností:

 1. Palubní jednotka (OBU) – námi doporučovaný automatický způsob úhrady mýta, který funguje i po rozšíření zpoplatněné mýtné sítě jednoduše a pohodlně pomocí palivové karty Shell. Palubní jednotka je instalována do vozidla ve specializovaném servisu.
 2. Mobilní aplikace – nová služba, kdy máte možnost zaplatit prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu. Aplikace je zdarma a dostupná pro Android, iOS und Windows Phone.
 3. Online registrace přes internet: tento nový způsob nahrazuje dosavadní internetový registrační systém. Nově není tato registrace vázána na skutečnost, zda jste registrováni u Toll Collectu či nikoliv. Tato registrace funguje online na každém zařízení připojeném k internetu (PC, Smartphone, tablet). Provoz původního systému byl ukončen, a s tím i platnost dosavadních přístupových údajů. Nově je možné používat přístupové údaje do zákaznického portálu Toll Collect
 4. Nové mýtné terminály: zřizuje se přibližně 1 100 nových mýtných terminálů, a to jak v Německu, tak i v sousedních příhraničních oblastech (u čerpacích stanic, motorestů, odpočívadel).

Modré sloupky na spolkových silnicích: kontrola plnění mýtné povinnosti od 01.07.2018

Mýtná povinnost bude kontrolována prostřednictvím kontrolních sloupků, které jsou ca. 4 metry vysoké, modré a fungují jako mýtné brány na dálnicích. Při průjezdu vozidla kolem kontrolního sloupku se pořídí fotografie vozidla i SPZ a porovnají se s registračními daty v systému Toll Collectu. Pokud jsou veškerá data správná a mýto bylo řádně uhrazeno, obrazová data se vymažou.

Doplatky a pokuty: Hrozí při porušení mýtné povinnosti!

Pokud existuje podezření z porušení mýtné povinnosti, provede společnost Toll Collect potřebné kontroly a případně dodatečný výběr mýtného. Informace pro trestní stíhání předává Toll Collect úřadu BAG (Spolkový úřad pro nákladní dopravu), jehož členové mohou od řidiče zahraničních vozidel požadovat kromě mýtného i kauce ve výši očekávané pokuty. Pokuta může být udělena až do výše 20.000 Euro.

Více v sekci Firemní zákazníci

DPH a spotřební daň

S palivovou kartou Shell snadno uplatníte nárok na vrácení DPH a spotřební daně v Evropě.

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.