Úvod

Německý systém mýta je založený na satelitní technologii. Provozovatelem je společnost Toll Collect. Je určeno pro vozidla nad 7,5 tuny. Autobusy mýto platit nemusí. Výše poplatků za mýto závisí od délky úseku, emisní třídy vozidla a počtu náprav. Německé mýto nepodléhá DPH, tzn. neexistuje možnost vrácení daně.

Možnosti placení

  • Neregistrovaní zákazníci mohou platit mýto na terminálech palivovou kartou Shell
    (terminály jsou umístěny v Německu a v pohraničních oblastech sousedních států)
  • Registrovaní zákazníci mohou platit mýto:
    • Pomocí palubní jednotky v režimu následného placení, nainstalované na certifikovaném pracovišti. Jednotka se poskytuje zdarma, platí se pouze za instalaci. 
    • Předem on-line. Upozorňujeme, že tato možnost je držitelům palivové karty Shell k dispozici pouze v případě, že jsou zaregistrováni na Toll Collect s vyznačenou platební možností Shell.

Existuje také tzv. sdružená jednotka Toll2Go, kterou lze používat pro platbu mýta v Německu a v Rakousku.

Sazby a poplatky

Mýtné sazby naleznete na webu provozovatele

Instalace OBU jednotky ve specializovaném servisu stojí cca 200 €. Montáž je možné platit palivovou kartou Shell. Seznam specializovaných servisů.

Proces registrace

Novou i další registraci je možno zařídit pro naše zákazníky přes společnost Shell na základě dokumentů požadovaných provozovatelem mýta. OBU jednotku lze vyzvednout a vrátit v jakémkoli specializovaném servisu.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naše zákaznické oddělení.

Více v sekci Firemní zákazníci

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.