Úvod

Systém mýta ve Velké Británii využívá časový poplatek (HGV Road User Levy) na všech veřejných silnicích ve Velké Británii (kromě dálnice M6 a vybraných tunelů a mostů). Poplatek musí být uhrazen před vstupem na britské území. Mýtná povinnost platí pro zahraniční nákladní vozidla s hmotností 12 tun a více. Zpoplatnění se odvozuje od typu vozidla, počtu náprav a jeho hmotnosti. Britské mýto nepodléhá DPH, tzn. neexistuje možnost vrácení daně.

Možnosti placení

  • On-line (platební a tankovací karty)
  • Prodejní místa – čerpací stanice, terminály lodní přepravy (hotovost nebo platební karty)
  • Přímo na on-line portálu HGV LEVY Poplatek zde může zaplatit jak registrovaný, tak i neregistrovaný uživatel.

Sazby a poplatky

Prostřednictvím palivové karty Shell si můžete koupit denní, týdenní, měsíční a roční poplatek. Výše poplatků naleznete na webu provozovatele (LINKED TO http://resources.northgatepublicservices.co.uk/wp-content/uploads/2015/10/HGV-Levy-Payment-Guide-0915-English.pdf)

Výše poplatku za průjezd přes tzv. Dartford Crossing (přechod přes Temži mezi městem Dartford v Kentu a městem Thurrock v Essexu) závisí na typu vozidla.

Proces registrace

Je potřeba se zaregistrovat na webové stránce

Užitečné odkazy

Oficiální stránky 

Seznam prodejních míst (LINKED TO http://resources.northgatepublicservices.co.uk/wp-content/uploads/2015/10/HGV-Levy-Payment-Guide-0915-English.pdf)

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naše zákaznické oddělení.

Více v sekci Firemní zákazníci

DPH a spotřební daň

S palivovou kartou Shell snadno uplatníte nárok na vrácení DPH a spotřební daně v Evropě.

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.