PLATBA MÝTA BEZ STAROSTÍ – JEDNOTKA EETS

Úvod

Španělské mýto využívá systém mýtnic s použitím mýtných jednotek na bázi mikrovlnné technologie. Španělské silnice a dálnice spravuje více soukromých společností. Mýtná povinnost platí pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny.

Možnosti placení

 • Jednotka ITR+ v režimu následného placení
  Mýtná jednotka s režimem následného placení od společnosti Axxès, kterou je možno využít pro platbu mýta ve Francii, Španělsku, Portugalsku, belgickém tunelu Liefkenshoek a i v Belgii. Platba mýta probíhá pohodlně v rámci Shell vyúčtování.
 • Jednotka VIA T
  Mýtná jednotka, kterou je možné využít pro platbu mýta ve Španělsku a Portugalsku. Také nabízí časovou úsporu, protože není nutné zastavovat na prodejních místech. Existuje rovněž speciální jízdní pruh pro vozidla vybavená touto jednotkou, který umožňuje urychlení průjezdu.

Proces registrace

 • Jednotka ITR+
  Novou i další registraci je možno zařídit pro naše zákazníky přes společnost Shell na základě dokumentů požadovaných provozovatelem mýta.
 • Jednotka VIA T
  Registrace probíhá přes společnost Shell. Jednotky následně zprostředkovává i zasílá společnost FDE.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naše zákaznické oddělení.

Více v sekci Firemní zákazníci

DPH a spotřební daň

S palivovou kartou Shell snadno uplatníte nárok na vrácení DPH a spotřební daně v Evropě.

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.