Systém elektronických dálničních známek Eurovignette platí pro všechna vozidla nad 12 tun na silnicích v Dánsku, Švédsku, Nizozemí, Lucembursku. Existují denní, týdenní, měsíční, roční viněty a jejich cena závisí na počtu náprav.

Možnosti placení

Nákup vinět je možné provést více způsoby:

  • On-line nákup na oficiálních stránkách – platí pro všechny typy vinět. Stačí zadat data vozidla, typ viněty a palivovou kartu Shell. Následně potvrdíte údaje, provedete rezervaci a obdržíte online potvrzení. Řidič díky online rezervaci nemusí stavět na mýtných terminálech.
  • Osobně na cca 700 distribučních místech, z toho více než 150 z nich jsou na čerpacích stanicích Shell. Místa se nacházejí v zemích platnosti známky a v sousedních státech (Německo, Francie, Velká Británie a Finsko).

Po zaplacení mýta dostanete potvrzení o platbě. Údaje o platbě jsou uložené v centrální databázi správců mýta. Policie má přímý přístup do centrální mýtné databáze, čímž může jednoduše kontrolovat projíždějící vozidla. Palivová karta Shell je akceptovaná pro platbu všech typů vinět.

Sazby a poplatky

Sazby 

Užitečné odkazy

Oficiální stránky

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naše zákaznické oddělení

Více v sekci Firemní zákazníci

DPH a spotřební daň

S palivovou kartou Shell snadno uplatníte nárok na vrácení DPH a spotřební daně v Evropě.

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.