Úvod

Systém italského mýta používá mýtnice na všech italských dálnicích, které spravuje více než dvacet soukromých společností. Mýtná povinnost platí pro všechna vozidla. Zpoplatnění se odvozuje od počtu náprav vozidla, ale liší se v závislosti na správci mýtného úseku. Italské mýto podléhá DPH, tzn. existuje možnost vrácení daně. DPH však nelze zpětně nárokovat při úhradě kreditní kartou. Na italských dálnicích není možné platit žádnou palivovou kartou.

Možnosti placení

  • Prostřednictvím karty ViaCard
    Karta ViaCard je pohodlná alternativa k palivové kartě, která je vystavená na jméno společnosti a může být použitá jakýmkoliv vozidlem společnosti. Karta je platná pro všechny typy vozidel. Mýtné na Sicílii se nedá zaplatit prostřednictvím karty ViaCard.
  • Prostřednictvím ViaCard + zařízením Telepass
    Telepass je doplněním karty ViaCard nikoliv alternativou a může být objednán pouze k platné kartě ViaCard.
    Telepass umožňuje jízdu bez nutnosti zastavování na mýtnicích a je vázán na konkrétní SPZ vozidla. Výhodou tohoto zařízení je, že je možné měnit SPZ a emisní třídu bez nutnosti vrácení stávajícího Telepassu.

Pro úhradu poplatků za průjezd tunely Fréjus a Mont Blanc (alpské tunely spojující Itálii s Francií) nabízí společnost FDE Fréjus kartu.

Sazby a poplatky

Italské mýto nemá stanovené fixní sazby. Aplikace na výpočet mýtných poplatků.

Společnost FDE nabízí nákladním dopravním společnostem vstup do tzv. FDE Konzorcia. Výhodou členství v Konzorciu je nárok na slevy z ceny mýtného v Itálii. Do Konzorcia je nutné se zaregistrovat a jedinou podmínkou je mít platnou mezinárodní EU licenci. Vstupní poplatek do Konzorcia, který činí 5 €, hradí za klienty FDE. Do Konzorcia nemohou vstoupit autobusové společnosti ani společnosti, jejichž činností je přeprava osob.

Proces registrace

Novou i další registraci je možno zařídit pro naše zákazníky přes společnost Shell na základě dokumentů požadovaných naším partnerem FDE.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naše zákaznické oddělení

Více v sekci Firemní zákazníci

DPH a spotřební daň

S palivovou kartou Shell snadno uplatníte nárok na vrácení DPH a spotřební daně v Evropě.

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.