Jde o naše nejúčinnější dieselové palivo, které pomáhá zlepšovat čistotu motoru tím, že odstraňuje již vzniklé usazeniny a zabraňuje tvorbě nových. Palivo Shell V-Power Diesel navíc vytváří ochrannou vrstvu na kovových součástech motoru, což přispívá ke snížení koroze a ochraně součástí palivového systému. 

Čistící účinek

Shell V-Power Diesel odstraňuje již vzniklé usazeniny na vstřikovačích, čímž pomáhá motoru fungovat optimálním způsobem tak, jak byl navržen.1  Zároveň zabraňuje tvorbě nových usazenin.

Nezávislé ověření

Čistící účinek paliva Shell V-Power Diesel ověřili novináři v časopise Svět motorů přímo v provozu na ojetém voze. V dlouhodobém redakčním testu, ve kterém 12letý vůz (se 173 000 km na tachometru) ujel 10 000 km na naše palivo, se prokázalo zlepšení jízdních parametrů vozidla. Shell V-Power Diesel tak pomohl odstranit karbonové usazeniny v motoru a palivo tak prokázalo, že tankování prémiových paliv se vyplatí i majitelům starších vozů. 

„Snížení reálné spotřeby potvrzuje vyšší účinnost motoru vyplývající z lépe rozprášené a kvalitněji spálené nafty. V případě Shell V-Power Dieselu je tento efekt jasně vidět.“

Vyňato z článku: "Funguje to! Dlouhodobý test – Účinky prémiového paliva Shell", Svět motorů, 12/2017

Výsledky testu si lze prohlédnout zde.

1 Skutečné účinky a přínosy vlastností paliv se mohou lišit v závislosti na typu a stavu vozidla, stylu jízdy a jízdních podmínkách; míra jejich projevu není zaručena

Více v části Paliva Shell

Shell V-Power

Získejte víc informací o palivu Shell V-Power s technologií Dynaflex