Co je technologie Shell DYNAFLEX?

  • Shell DYNAFLEX technologie označuje nejnovější generaci pokročilého složení našich benzínových a dieselových paliv.  
  • Všechny naše pohonné hmoty nejnovější generace využívají naši nejnovější palivovou technologii Shell DYNAFLEX.
  • Stejně jako jsou rozdílné benzín a nafta, vyvinuli jsme i jedinečné složení s technologií Shell DYNAFLEX pro jednotlivé druhy pohonných hmot.
  • Účinnost moderních motorů se neustále zvyšuje. Důsledkem toho jsou paliva vystavována náročnějším podmínkám (tedy vyšším teplotám a tlakům), což může mít za následek usazování nečistot na klíčových součástech palivového systému, jako jsou sací ventily či vstřikovače paliva.
  • Složení technologie Shell DYNAFLEX je speciálně navrženou směsí chemických látek s cílem pomoci zachovat účinnost motoru navrženou výrobci vozidel. Technologie Shell DYNAFLEX je obohacena silnými čisticími přísadami, které napomáhají udržovat čistotu hlavních součástí palivového systému a chrání je před usazeninami snižujícími výkon. 1
  • Benzínová paliva Shell s technologií Shell DYNAFLEX dále obsahují nové složky snižující tření, které přispívají k volnějšímu pohybu sestavy pístu přímo v srdci motoru a pomáhají tak snižovat energetické ztráty unikající v podobě tepla. 2

 

Jak pracuje technologie Shell DYNAFLEX v motoru?

Tým vědců společnosti Shell vyvinul pro dieselové a benzínové motory jedinečnou technologii Shell DYNAFLEX. Při její tvorbě jsme využili své více než 100leté zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje pohonných hmot. Světoví výrobci automobilů neustále usilují o zvyšování účinnosti motoru. Nová palivová technologie Shell DYNAFLEX čerpá z našich zkušeností a znalostí nároků starších i moderních motorů. Moderní motory se stále zmenšují, zatímco si zachovávají vysoký výkon. Často používají nové technologie (jako přímé vstřikování paliva nebo přeplňování) za účelem dosažení vyššího výkonu a účinnosti.

Na klíčových prvcích palivového systému, jako jsou vstřikovače paliva u dieselových motorů nebo sací ventily a vstřikovače paliva u benzínových motorů, se časem mohou vytvořit usazeniny. Složení technologie Shell DYNAFLEX je navrženo s cílem zamezovat usazování nečistot na hlavních součástech palivového systému.1 Vývoj naší řady paliv Shell s DYNAFLEX technologií představuje vyvrcholení mnohaletého výzkumného a vývojového programu, který zahrnoval testování během více než 3 milionů najetých km a ve více než 240 vozidlech.3.

Pomáhá čistit klíčové součásti palivového systému, jako jsou sací ventily nebo vstřikovače paliva, od usazenin, které snižují výkon motoru.Skutečné účinky a přínosy vlastností paliv se mohou lišit v závislosti na typu a stavu vozidla, stylu jízdy a jízdních podmínkách; míra jejich projevu není zaručena.

Složky snižující tření pomáhají klíčovým součástem Vašeho motoru. Skutečné účinky a přínosy vlastností paliv se mohou lišit v závislosti na typu a stavu vozidla, stylu jízdy a jízdních podmínkách; míra jejich projevu není zaručena.

Testy byly realizovány od roku 2009 na evropských a asijských vozidlech z široké škály předních výrobců vozidel. Ne všechna vozidla používaná při testech jsou k dispozici na trhu v České republice.

Více v části Paliva Shell

Shell FuelSave

Objevte, jak mohou naše pohonné hmoty napomoci klidnému průběhu každodenních jízd.

Tvorba cen paliv

Co všechno ovlivňuje cenu paliva?