Uvědomujeme si, že často býváte zaneprázdněni. Někdy chcete jen natankovat a hned zase jet.

Přesně to je důvod, proč jsme se rozhodli nabídnout vám možnost rychlejšího a pohodlnějšího placení za palivo pomocí aplikace Masterpass™ by Mastercard®.

Pro použití stačí naskenovat QR kód, zvolit stojan a částku. Zbytek zařídí vaše Masterpass™ peněženka. Pak už stačí jen počkat na předautorizaci, natankovat a jet. Je to přesně tak jednoduché, jak to zní.

Platba pomocí aplikace Masterpass je Vám k dispozici na většině čerpacích stanicích Shell. Označení o přístupnosti poznáte podle označení na stojanech.

JAK NA TO: Detailní návod

Krok první – Instalace aplikace

Naskenujte QR kód na obrázku vlevo nebo vyhledejte v Google Play či App storu aplikaci Masterpass™ AT CZ SK a instalujte ji do svého mobilního telefonu.

Gaphical view of boy scanning QR code.

Krok druhý – Aktivace aplikace

Spusťte aplikaci přes ikonu Masterpass a postupujte podle pokynů aplikace. Aplikace Masterpass je digitální peněženka společnosti Mastercard, která od vás bude vyžadovat:

  • Zadání a ověření telefonního čísla, ke kterému aplikaci registrujete.
  • Zaregistrování vašich kontaktních údajů pro umožnění realizace plateb vašim jménem.
  • Uložení údajů o vaší platební kartě, pro kterou budete platbu na čerpací stanici vždy potvrzovat. Údaje o kartě jsou v aplikaci šifrovány a použity jen na vaši žádost po předchozí autorizaci vaším mPINem či otiskem prstu. Proces registrování karty je realizován pomocí 1 Kč verifikační transakce.
  • V sekci „Nastavení“ u aplikace aktivujte položku „Platba na čerpacích stanicích“, jejíž součástí je i souhlas se sdílením údajů pro využití služby tankování tímto způsobem.
Graphical representation entering pin on mobile

Krok třetí – Aktivace u stojanu

Při vaší příští zastávce u čerpací stanice Shell jednoduše udělejte, co obyčejně – přijeďte k volnému stojanu a následně:

  • Z auta spusťte aplikaci Masterpass.
  • Zvolte položku „PLATBA“ a naskenujte QR kód u vašeho stojanu.
  • Vyberte číslo vašeho stojanu.
  • Zvolte výši platby za palivo a potvrďte platbu mPINem či otiskem prstu.
  • Po zobrazení potvrzení o úspěšné předautorizaci potvrďte stisknutím OK pro zahájení tankování nebo v případě chybného zadání čísla stojanu zrušte a opakujte znovu. Po stisknutí OK máte 90 vteřin na zahájení tankování. Váš telefon zanechejte prosím v autě.
Graphical representation filling gas on red car at gas station

Krok čtvrtý – Natankujte a jeďte

Nyní můžete tankovat stejným způsobem, jako to děláte obyčejně.

  • Tankování bude zastaveno automaticky na částce, kterou jste předautorizovali, případně ještě dříve, pokud dosáhnete naplnění nádrže. Skutečná částka se pak včetně případných akčních slev strhne podle skutečnosti. Jakmile jste s tankováním hotovi, vraťte se zpět do auta. Aplikace okamžitě zobrazí váš nákup i s elektronickou účtenkou, kterou si lze přeposlat do emailu a vy můžete pokračovat v cestě.

Více informací o peněžence Masterpass najdete na masterpass.cz/info.

More In Motorists

Akce

Vyzkoušejte naše skvělé, cenově výhodné nabídky a atraktivní odměny, které můžete na své nejbližší čerpací stanici získat.