Důležité upozornění:

Dovolujeme si upozornit všechny naše zákazníky používající na našich čerpacích stanicích v České republice a na Slovensku mobilní peněženku Masterpass™ by Mastercard® pro platbu za palivo od stojanu a ve vybraných mycích linkách, že tato služba bude společností Mastercard ukončena k 30.10.2020.

Připravujeme pro vás mobilní platbu prostřednictvím naší aplikace Shell. Již nyní si můžete stáhnout aplikaci Shell, a budete tak mezi prvními informování o jejím spuštění.

STÁHNĚTE SI APLIKACI MASTERPASS™ BY MASTERCARD®

Platit přímo od stojanu ale mohou i rodiče cestující s dětmi, kteří neradi nechávají své potomky v autě bez dozoru. Díky aplikaci Masterpass™ od Mastercard® není nutné od vozu odcházet, platbu lze provést jednoduše z mobilního telefonu přímo z místa řidiče. Děti tak jsou neustále pod dohledem.

Platba pomocí aplikace Masterpass™ je vám k dispozici na vybraných čerpacích stanicích Shell. Stáhněte si jejich seznam. Že je mobilní platba dostupná, poznáte podle označení na stojanech.

Jak natankovat pomocí aplikace Masterpass od Mastercard®:

1. Předautorizace platby

 • Přijeďte k volnému stojanu, nevystupujte z auta a spusťte aplikaci Masterpass™ od Mastercard®.
 • Zvolte položku „PLATBA“ a naskenujte QR kód u vašeho stojanu.
 • Vyberte číslo vašeho stojanu, zvolte výši platby za palivo a potvrďte platbu mPINem, otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje.
 • Po zobrazení potvrzení o úspěšné předautorizaci potvrďte stisknutím OK pro zahájení tankování. Nyní máte 90 vteřin na zahájení tankování. Váš telefon zanechejte prosím v autě.
Postup instalace a aktivace aplikace

2. Natankujte

 • Začněte tankovat nebo to nechte na venkovní obsluze. Tankování bude zastaveno automaticky na částce, kterou jste předautorizovali, případně ještě dříve, pokud dosáhnete naplnění nádrže.

3. Jeďte

 • Jakmile jste s tankováním hotovi, vraťte se zpět do auta. Aplikace okamžitě zobrazí váš nákup i s elektronickou účtenkou, a vy můžete pokračovat v cestě.

Postup instalace a aktivace aplikace

 • Aplikaci Masterpass™ by Mastercard® snadno stáhnete na Google Play nebo v App Store pomocí odkazů v úvodu této stránky.
 • Spusťte aplikaci přes ikonu Masterpass a postupujte podle pokynů aplikace. Aplikace Masterpass je digitální peněženka společnosti Mastercard, která od vás bude vyžadovat:
 • Zadání a ověření telefonního čísla, ke kterému aplikaci registrujete.
 • Zaregistrování vašich kontaktních údajů pro umožnění realizace plateb vašim jménem.
 • Uložení údajů o vaší platební kartě, pro kterou budete platbu na čerpací stanici vždy potvrzovat. Údaje o kartě jsou v aplikaci šifrovány a použity jen na vaši žádost po předchozí autorizaci. Pro úspěšnou registraci karty je třeba provést ověřovací transakci za 1Kč.
 • V sekci „Nastavení“ u aplikace aktivujte položku „Platba na čerpacích stanicích“, jejíž součástí je i souhlas se sdílením údajů pro využití služby tankování tímto způsobem.
 • Pokud používáte věrnostní kartu Shell Clubsmart, můžete zadat její číslo po kliknutí na „Shell CZ“.

DÁLE V SEKCI PRO MOTORISTY

Vyhledávač čerpacích stanic

Najděte nejbližší čerpací stanici Shell pomocí našeho vyhledávače a naplánujte si trasu.

Akce

Vyzkoušejte naše skvělé, cenově výhodné nabídky a atraktivní odměny, které můžete na své nejbližší čerpací stanici získat.