Možnosti zdravějšího stravování na cestách jsou určeny pro všechny cestovatele, kteří chtějí vyzkoušet něco lehkého, a přitom chutného a zdravého, a být za volantem svěží. U novinek z nabídky Shell Café proto převažuje pestrá skladba surovin, jako jsou luštěniny, obilniny, zelenina, ovoce nebo jogurt.

Velká změna začíná malými kroky

Není tajemstvím, že Češi patří v rámci střední Evropy k největším hříšníkům v oblasti stravovacích návyků. Míra nadváhy a obezity, která může být ukazatelem nevhodného příjmu živin v populaci, ve všech věkových skupinách roste. Podle Státního zdravotního ústavu v současnosti nadváhou nebo obezitou trpí více než 60 % Čechů*. Problémem je i vysoká konzumace masa, kterého podle statistik z roku 2022 každý obyvatel ČR v průměru snědl 82,9 kilogramů**. To ovlivňuje negativně nejen zdraví jednotlivců, ale také enormně zatěžuje životní prostředí vysokou uhlíkovou stopou***.

Stačí přitom začít i s drobnými změnami, například ve svém přístupu ke stravování. Není přitom nutné zacházet do extrému, například jeden ze současných trendů – flexitariánství – sice vyznává především rostlinnou stravu, ale akceptuje i občasnou konzumaci kvalitního masa. Společnost Shell proto motivuje řidiče, aby se odhodlali k malému kroku správným směrem, a pomohli tak svému tělu i planetě.

Kompromisy nejsou třeba

Lidé, kteří už maso ze svého jídelníčku buď úplně, nebo zčásti vyřadili, mají zkušenosti s tím, jak náročné stále u nás je stravovat se mimo domov. Proto Shell Café zařadil do svého portfolia hned sedm vegetariánských a veganských novinek. V jeho nabídce nyní milovníci zdravé a lehké stravy najdou chutné misky postavené na potravinách jako falafel, hummus, červená řepa, quinoa, špenát, pečené batáty, ovesné vločky či kokosový jogurt. Jedná se o výživné potraviny bohaté na vitamíny, stopové prvky a aminokyseliny.

Ani ti, kdo mají rádi chuť masa, nebudou strádat, protože si mohou dopřát oblíbený hot dog nebo nugetky v bezmasé variantě, jejichž skvělá chuť je od běžně dostupných variant prakticky k nerozeznání. 

Zdravější jídlo za stejné peníze

Některým lidem brání v přechodu ke zdravějšímu stravování vyšší ceny některých bezmasých produktů. Stále více značek se tak v současnosti snaží dosáhnout toho, aby byly masové a vegetariánské potraviny cenově vyrovnané. „Chceme řidiče povzbudit k tomu, aby na svých cestách aspoň někdy sáhli i po bezmasém občerstvení. Věříme, že budou překvapení nejen jeho vynikající chutí, ale také tím, jak skvěle se budou po lehkém jídle cítit za volantem. Navíc nové produkty jsou cenově srovnatelné s naším tradičním sortimentem. Nejprodávanějším produktem Shell Café je už řadu let hot dog. Jsme rádi, že jednou z novinek je právě jeho rostlinná alternativa,“ řekl Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v Česku a na Slovensku.

Ochutnejte novinku a získejte slevu

Shell podpořil uvedení nových produktů speciální akcí na čerpacích stanicích, která potrvá do 19. května 2024. Pokud si v tomto období stálí zákazníci zakoupí některou z novinek Shell Café, získají bonusové body do programu Shell ClubSmart. Co vyzkoušet jako první? Bude to Poke miska Quinoa & Falafel, Poke miska Quinoa & Batáty, Gourmet Veggie hot dog, Veganské nugetky, Panini s mozzarelou a rajčaty, Smoothie miska s mangem nebo Ovesná miska s ořechy a červeným ovocem?

Více informací o kampani a nových produktech najdete na Shell.cz.

*Zdroj: Státní zdravotní ústav, tisková zpráva z 4. 3. 2024

**Zdroj: Český statistický úřad, Spotřeba potravin – 2022, zveřejněno dne 01. 12. 2023 

***Zdroj: Zdravý talíř, zdravá planeta: Kompas pro udržitelné stravování, © WWF-CEE, 2023. Všechna práva vyhrazena.