Společnost Shell uvedla do sítě čerpacích stanic v České republice svá dosud nejúčinnější palivaA. Nová generace benzínu a dieselu Shell V-PowerB 100% čistí a odstraňuje usazeniny, které negativně působí na fungování motoruC. Testy rovněž prokázaly, že trvalé používání paliva Shell V-Power zabraňuje budoucí tvorbě usazenin na klíčových částech motoruC.

Usazeniny snižující výkon se mohou vyskytovat u všech technologií motorů a mohou mít vliv na účinnost motoru. Platí to zejména u moderních technologií motorů, kde vyšší tlaky a provozní teploty mohou vést k tvorbě usazenin v klíčových částech motoru, jako jsou například vstřikovače paliva. Odstraněním těchto usazenin lze docílit až 100% obnovení výkonu motoruC.

„Paliva Shell V-Power byla poprvé uvedena na trh před více než 20 lety a nyní patří k nejprodávanějším prémiovým palivům na trhu, která si vybírá 20 %1 našich zákazníků po celém světě. Přestože dobíjení elektromobilů a alternativní paliva nyní tvoří rychle rostoucí část našeho podnikání, benzínová a dieselová vozidla budou jezdit ještě dlouhá léta. Naše nová paliva Shell V-Power umožňují jak staršímD, tak novým vozidlům se spalovacími motory dosahovat lepšího fungování než jakékoli palivo, které jsme dosud vyvinuli,“ říká István Kapitány, Executive Vicepresident pro mobilitu skupiny Shell.

„Kvalitní aditivovaná paliva jsou klíčem k tomu, aby motor fungoval dlouhodobě spolehlivě. Z průzkumu, který jsme letos provedli mezi českými a slovenskými motoristy, víme, že povědomí o usazeninách, které negativně ovlivňují fungování motoru, není tak vysoké. Ještě méně se ví o tom, že kvalitní palivo dokáže udržet motor v kondici, aby pracoval efektivněji, úsporněji a s nižšími emisemi. Budeme rádi, když si správnou péči o motor osvojí co nejvíce českých a slovenských motoristů,“ připomíná Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.

Rozsáhlé testování ukázalo, že důsledné používání nové generace paliv Shell V-PowerB dokáže zlepšit fungování motoru a snížit spotřebu paliva.

Shell V-Power je jediné prémiové palivo na světe, které doporučují přední světové značky: Scuderia Ferrari, BMW řady M a Ducati. Nová paliva Shell V-Power jsou k dispozici na všech čerpacích stanicích Shell v České republice.

POZNÁMKY

A Ve srovnání s předchozí generací paliva Shell V-Power. Odstraňuje a chrání před tvorbou usazenin snižujících výkon na klíčových součástech palivového systému, jako jsou sací ventily a vstřikovače paliva. Čistota a obnova výkonu motoru byly prokázány pomocí standardních testů a vlastních testů společnosti Shell. Skutečné účinky a přínosy se mohou lišit v závislosti na typu a stáří vozidla, jeho stavu a stylu jízdy; míra jejich projevu není zaručena. Další informace naleznete na adrese www.shell.cz.

B Ve srovníní s předchozí generací paliva Shell V-Power

C Odstraňuje a chrání před tvorbou usazenin snižujících výkon na klíčových součástech palivového systému, jako jsou sací ventily a vstřikovače paliva. Čistota a obnova výkonu motoru byly prokázány pomocí standardních testů a vlastních testů společnosti Shell. Skutečné účinky a přínosy se mohou lišit v závislosti na typu a stáří vozidla, jeho stavu a stylu jízdy; míra jejich projevu není zaručena. Další informace naleznete na adrese www.shell.cz.

D Složení pro použití ve vozidlech s přímým i nepřímým vstřikováním paliva.

Odkazy

1 Údaj odpovídá celosvětovému objemu prodeje paliv Shell V-Power.