Upřímný portrét Eddieho Wanga vyfocený nedaleko rafinérie společnosti Shell ve Scotfordu.
Eddie Wang, stážista v Engineeringu, Kanada

Eddie má pocit, že jeho zkušenosti ve společnosti Shell mu pomohly si uvědomit, že práci v energetickém průmyslu miluje a díky společnosti Shell má možnost budovat lepší energetickou budoucnost.

Jak jsi se poprvé dozvěděl o programu hodnocené stáže společnosti Shell?

Poprvé jsem se dozvěděl o programu hodnocených stáží, když jsem pracoval jako dodavatel v rafinérii společnosti Shell ve Scotfordu. Ta kultura spolupráce a zaměření na bezpečnost mi učarovaly. Rozhodl jsem se zkusit další příležitost ve společnosti Shell, protože věřím, že moje nápady půjdou v prostředí začlenění a inovací společnosti Shell raketově vzhůru. Budu si moct rozšířit znalosti a získat zkušenosti o ropě a plynu z první ruky díky práci na množství projektů společnosti Shell.

Kdyby byla společnost Shell člověk, popsal bych ho jako chytrého a vášnivého člověka, který jiným pomáhá hnát jejich kariéru vpřed. Přesně proto jsem se rozhodl spojit svou cestu se společností Shell a zůstat na ní.

Co ti z prvního pracovního dne ve společnosti Shell nejvíc utkvělo v paměti?

Společnost Shell mě ohromila tím, jak skvěle organizovaný a strukturovaný je nástupní proces během prvního dne. Všechny stážisty shromáždili na společnou snídani a pak jsme měli velmi obsáhlé zaškolení. Poradce pro stážisty nám poskytl důležité informace, které nám pomohly při přechodu do našich rolí.  Každý, kdo se nástupního procesu zúčastnil, nám neskutečně usnadnil náš vstup do téhle nové organizace.

Co máš na své roli rád?

Užívám si to, že jsem v popředí energetického průmyslu. Miluji a žiji tím, že zdolávám náročné úkoly, které by dělali zaměstnanci na plný úvazek. Společnost Shell nabízí neskutečný podpůrný mentoringový program. Hned na začátku vám přidělá parťáka a mentora. Taky budete mít supervisora, který vám vždycky pomůže, pokud potřebujete pomoc nebo radu, kterou cestou se musíte vydat. Taky mám v rámci svojí role neuvěřitelné možnosti vyvíjet svoje odborné a lídrovské dovednosti.

Kdybys byl superhrdina a tvoje specialita byla energie, jakou superschopnost bys měl a proč?

Kdybych byl energetický superhrdina, chtěl bych mít schopnost okamžitě vystavět potrubí přes celou zemi. Chtěl bych vystavět infrastrukturu, abych zlepšil možnost dopravy kanadských přírodních zdrojů na světové trhy tím nejekonomičtějším, nejúčinnějším a nejbezpečnějším možným způsobem.

Inspirovala tě tvoje stáž natolik, že bys chtěl pokračovat s kariérou v energetickém průmyslu? Co plánuješ dál?

Vyrostl jsem v hlavním „energetickém“ městě Kanady a vždycky mě zajímal velký pohled na komoditní podnikání. Moje zkušenost ve společnosti Shell mi pomohla uvědomit si, že chci pracovat v energetickém průmyslu a že mohu ovlivnit budování lepší energetické budoucnosti zevnitř odvětví. 

Naprosto chápu obavy veřejnosti o vlivu těžebního průmyslu na životní prostředí a jsem si vědom výzev, kterým čelíme. Zároveň jsem ale i svědkem opravdového závazku odvětví k inovaci, výzkumu a vývoji, abychom tyto vlivy minimalizovali. A to ani nemluvím o výhodách, které to přináší ke kvalitě našich životů. Chci být součástí energetického průmyslu, dozvědět se o něm víc a doufejme pomoci vyřešit jeho problémy. Věřím, že právě pro to, je společnost Shell dokonalé místo.

Více na stránce Studenti a absolventi

Program společnosti Shell pro absolventy

Objevte vzrušující a rozmanitý svět společnosti Shell. Zjistěte, co byste mohli dělat a kam byste mohli jít.

Výhody práce pro společnost Shell

Zjistěte, jaké výhody má práce pro společnost Shell, od našich výjimečných školicích programů až po nesčetné možnosti sdružovat se a spolupracovat.