„Hned po univerzitě se mi podařilo zajistit si místo ve společnosti, která poskytovala služby v odvětí ropy a zemního plynu. Věděl jsem, ale že bych mohl mít mnohem lepší příležitost rozšířit svoje znalosti odvětví někde jinde. Přesně tehdy jsem se rozhodl přidat se do programu společnosti Shell pro absolventy.

Hlavním důvodem toho, proč jsem dal přednost společnosti Shell a jejímu programu pro absolventy před jinými, byly právě nabízené možnosti jak na technických tak i netechnických pozicích. V Nizozemsku je infrastruktura tak skvěle vyvinutá, že se můžete snadno pohybovat a zapojit se do širokého spektra úkolů v různých odvětvích.

Navíc školení v programu je úžasné. Díky podpůrné síti mě vždy někdo podporoval, abych dosáhl svého potenciálů, ale zároveň jsem měl svobodu, abych sám zjistit, co mi sedí nejvíc.“

„Máte možnost vyvíjet se svým vlastním tempem, zjistit, co vás nejvíc motivuje a sami objevit svou ideální pozici.“

Floris Duursma

Mít vliv

Po tom, co jsem formálně dokončil program společnosti Shell pro absolventy, jsem měl úžasný pocit úspěchu. Když jsem pokračoval s dalším vývojem v rámci pokročilého technického programu společnosti Shell, jmenovali mě na pozici Well Intervention Supervisor v Norsku. Současně s tím jsem dostal celou řadu úkolů, za které jsem odpovídal zcela sám. Tady jsem přidával skutečnou hodnotu projektům, které mají významný vliv na globální činnosti společnosti Shell.

V lednu roku 2014 jsem se přidal k oddělení Completion & Well Interventions v Petroleum Development Oman. Po tom, co jsem pracoval v Evropě tak dlouho, mi chvíli zabralo, než jsem zapadl, byla to pro mě ale úžasná příležitost se učit. Oblast CWI je pro mě zcela novou sférou a musím říct, že velmi zajímavou. 

Aktivně se účastním prací, které na pracovišti probíhají, abych měl přímý kontakt s co nejvíce zaměstnanci společnosti Shell a mohl jim pomáhat při výkonu jejich práce. Mimo to naše zařízení je jediné v oblasti, takže kdykoli máme nějaký problém, mohu jej prodiskutovat s kolegy z jiných závodů. Je to skvělý způsob, jak hledat řešení problémů.

„Mám pocit, že přidávám skutečnou hodnotu projektům, které mají významný vliv na globální činnosti společnosti Shell.“

Floris Duursma

Vyváženost pracovního života

Momentálně neustále cestuji do Ománu a zpět, protože pracuji na kolečku. Čtyři týdny v kuse pracuji a pak mám čtyři týdny volno, kdy mohu jet domů nebo cestovat. 

V oddělení Wells Engineering máme Wells away-days, kdy všichni naši absolventi jedou na třídenní výlet. Akce se koná několikrát do roka a jezdí se buď do Velké Británie, Norska nebo Nizozemska. Už jsem měl možnost jet dvakrát a vždycky jsem si to užil. Všichni jsme měli prezentace, diskutovali o našich projektech a mluvili o tom, jaký je náš život v programu. Byla to skvělá příležitost podělit se o své zkušenosti s ostatními.

To, co se mi opravdu líbí na pracovním prostředí, je ta svoboda, kterou zaměstnanci mají, aby šli svou vlastní cestou. Pro mě je tohle argument číslo jedna. Máte možnost vyvíjet se svým vlastním tempem, zjistit, co vás nejvíc motivuje, a sami objevit svou ideální pozici. A to je úžasná věc.“

Více na stránce Studenti a absolventi

Program společnosti Shell pro absolventy

Objevte vzrušující a rozmanitý svět společnosti Shell. Zjistěte, co byste mohli dělat a kam byste mohli jít.

Výhody práce pro společnost Shell

Zjistěte, jaké výhody má práce pro společnost Shell, od našich výjimečných školicích programů až po nesčetné možnosti sdružovat se a spolupracovat.