Mohammed Al Athaba, portrét náboru absolventů

„Matematika a věda mě poprvé zaujala v osmé třídě. Když jsem pak šel na střední školu, zaměřil jsem se na fyziku a pochopení toho, jak síly a všechno ostatní mezi sebou interaguje. Bylo to fascinující. Právě tehdy jsem si uvědomil, že opravdu chci pracovat v engineeringu.

V roce 2012 jsem v Kataru absolvoval Texas A&M University v oboru Mechanical Engineering. Věděl jsem, že program společnosti Shell pro absolventy je světově proslulý, systematický a efektivní, proto jsem byl rozhodnut se do něj připojit. A to jsem také udělal! V září roku 2012 jsem se stal Integrity Engineerem. A v té roli jsem do dnešního dne.“

Detektivové závodu

„Pearl GTL je největší zařízení na světě zabývající se přeměnou zemního plynu na čistší paliva.“

Pracuji v Kataru v Pearl GTL. Zařízení je rozdělené do pěti oblastí a ve dvou z nich mám technického kouče, který mi pomáhá dosáhnout potřebné kompetence. Jedna z nich je jednotka pro separaci vzduchu. Tam v podstatě nasáváme vzduch z atmosféry a vyrábíme kyslík a dusík.

Musíme být takoví detektivové závodu. Když se něco pokazí, musíme přemýšlet o tom, co to bylo. Jak se to pokazilo? Pak si sundáme svůj detektivní klobouk a nasadíme si doktorský úbor. A začneme opravovat opravdové problémy.

Přispívání a vzájemné učení

Mám ve svém oddělení kamaráda, který je také v programu společnosti Shell pro absolventy. Některé z našich kurzů jsou podobné, takže se vzájemně hlídáme, pokud jde o zapojení do nových úkolů a projektů. Vždycky se ujistíme, že přispíváme a učíme se společně. To je jedna z věcí, co se mi na společnosti Shell moc líbí.

Pokud si dva lidi povídají o práci, nevadí jim, že mezi ně vpadnu, abych zjistil, jestli nemůžu něco dělat i já. S radostí mi běžně pomáhají tak, že mi dají úkol. Jim to trochu ulehčí a já mám možnost se něco přiučit.

Právě teď se učím o defektoskopii (NDT). Jde o zkoušku zařízení, díky které na zařízení nezanecháte žádnou stopu, ani jej nemusíte vypínat. Naštěstí kdykoli, když tým pracuje na NDT, zavolají mě a nechají mě se dívat, jak to dělají. To mi s učením opravdu hodně pomáhá. Vždy jsou velmi ochotní mi vysvětlit každý krok.

„Učím se o nových technologiích a jak se vypořádávat s novými problémy každý den.“

Mohammed Al Athaba

Možnost něco v Kataru ovlivnit

Pracuji s mnoha různými týmy, kde každý z nich přináší jiný pohled a přístup k problémům. Pro mě je skvělý fakt, že vize společnosti Shell a Kataru jsou v souladu. Vztah mezi nimi je nejen výhodou pro obyvatele Kataru a společnost Shell Qatar, ale také krajany přicházející z celého světa.

„Myslím, že jedna z nejlepších věcí na práci ve společnosti Shell je, jak se lidé a kultury mísí v tak mezinárodním prostředí. Osobně bych chtěl v budoucnu dokázat něco dobrého pro Katar a jeho občany a taky pro svoje kolegy po celém světě.“

Mohammed Al Athaba

Věděl jsem, že chci zůstat v Kataru, ale také jsem chtěl mít příležitost cestovat. V dohledné době bych chtěl dokončit program společnosti Shell pro absolventy a stát se plnohodnotným Integrity Engineerem. V dlouhodobém měřítku bych se chtěl dostat na vedoucí pozici, kde bych mohl pomáhat budoucím lídrům společnosti Shell i Kataru.“

Více na stránce Studenti a absolventi

Program společnosti Shell pro absolventy

Objevte vzrušující a rozmanitý svět společnosti Shell. Zjistěte, co byste mohli dělat a kam byste mohli jít.

Výhody práce pro společnost Shell

Zjistěte, jaké výhody má práce pro společnost Shell, od našich výjimečných školicích programů až po nesčetné možnosti sdružovat se a spolupracovat.