V nedávné době došlo k několika případům, kdy řada organizací falešně tvrdila, že provádí nábory pro společnost Shell. Tyto organizace tvrdily, že pracují pro nebo jsou přidružené ke společnosti Shell, a oznamovaly lidem, že jejich kvalifikace splňují požadavky pro zaměstnání (místně nebo v zahraničí) ve společnosti Shell. Následně požadovaly vysoké peněžité částky na vyřízení pracovních povolení, pojištění a tak podobě.

Pamatujte, prosím, že ani společnost Shell ani jakákoli organizace, která provádí nábor jejím jménem, nikdy nežádá uchazeče o peníze nebo platby v jakékoli fázi procesu náboru. Kdokoli, kdo je úspěšný, a získá nabídku zaměstnání ve společnosti Shell, ať už přímo nebo nepřímo, musí vždy projít formálním procesem náboru.

Mějte, prosím na paměti, že takovéto komunikace jsou podvodné. Nepochází od společnosti Shell, ani nejsou spojené s náborovým procesem společnosti Shell.

Charakteristickými body této komunikace je, že nepochází z e-mailových adres společnosti Shell (ale např. z adresy yahoo.com), úroveň angličtiny je velmi ubohá a v určité fázi vždy přijde na řadu požadavek na finanční obnos.

Doporučujeme, abyste neodpovídali na nevyžádané návrhy nebo nabídky od lidí, které neznáte. Neuvádějte své osobní ani finanční údaje nikomu, koho neznáte. Pokud obdržíte takové nabídky, doporučujeme vám kontaktovat místní oddělení policie a poskytnout ji veškeré informace, které od odesílatele máte (e-mailové adresy, telefon/fax, atp.)

Více na stránce Kariéra

Proč si vybrat společnost Shell?

Přidejte se k spolupracujícímu a průkopnickému týmu, který je odhodlaný pomáhat vyvíjet zdroje energie, které jsou zapotřebí k pohánění pokroku.

Program společnosti Shell pro absolventy

Objevte vzrušující a rozmanitý svět společnosti Shell. Zjistěte, co byste mohli dělat a kam byste mohli jít.