„Existuje jedna věc, která se týká postižení a rozmanitosti a začleňování - neexistuje žádné univerzální řešení pro všechny. Co funguje pro jednoho, nefunguje vždycky pro jiného.“

Andy Kneen, Human Resources Manager for Gas in Projects & Technology a předseda sítě enABLEv Nizozemsku.
Andy Kneen přechází a mluví na telefonu v kanceláři společnosti Shell
Andy byl účastníkem dopravní nehody. Po dvou letech operací a rehabilitací byl konečně připraven najít si zaměstnání.

Podpora v číslech

Abychom podpořili naše zaměstnance s postižením, zřídili jsme řadu interních sítí, z nichž nejznámější je síť enABLE. Byla poprvé spuštěna v roce 2005 ve Velké Británii. Nyní má enABLE celkem šest sítí, které působí ve Velké Británii, Nizozemsku, Francii, USA, Kanadě nebo Brazílii.

Síť enABLE poskytuje lidem s postižením a lidem, jejichž život byl ovlivněn lidmi s postižením, otevřené fórum, kde se mohou zapojovat a sdílet své zkušenosti. Díky této diskuzi vzbuzuje síť povědomí a pochopení překážek, kterým musí čelit. Naši linioví manažeři a kolegové mají pak potřebné vědomosti o tom, jak jim pomoci na pracovišti prosperovat. Dává to zaměstnancům s postižením příležitost zlepšit pracovní prostředí a procesy tak, abychom byli schopni všechny ještě lépe začlenit.

Vytvoření prostoru pro diskuzi je klíčové pro zavedení způsobu otevřené spolupráce. Ta je nutná pro zaměstnance s postižením, aby mohli prosperovat.

„Nedostalo se mi ničeho jiného než podpory a pomoci. Otevřenost je velmi důležitá. Je součástí procesu přijetí.“

Thobile Mkhize, Retail Finance Advisor

Otevřenost ke sdílení

Být otevřený vůči kolegům ohledně postižení je jedna z největších překážek, které zaměstnanci na pracovišti čelí. Ať už jde o pozitivní nebo negativní diskriminaci, strach z otevřenosti vůči kolegům je zcela reálný. Podporujeme otevřenost a dáváme našim zaměstnancům sílu podělit se o své problémy, abychom jim mohli pomoci s jejich odstraňováním. Věříme v poctivost, bezúhonnost a respekt pro všechny.

To vše dohromady tvoří vskutku otevřené prostředí plné spolupráce, ze kterého mají výhody všichni zaměstnanci společnosti Shell.

„Společnost Shell byla první společností, která se mi ozvala zpátky. Tehdy jsem byl na vozíku, ale jasně mě ujistili o tom, že to není žádný problém. Během procesu náboru jsem měl velmi pozitivní zkušenost a na základě toho jsem se ke společnosti připojil. Společnost Shell je velmi vstřícná a udělali na mě skvělý první dojem.“

Andy Kneen, Human Resources Manager for Gas in Projects and Technology

Rovné příležitosti pro všechny

Tým pro rozmanitost a začlenění (D&I) ve společnosti Shell je velmi hrdý na aktivní propagaci rovných příležitostí pro zaměstnance s postižením. Právě tento závazek v první řadě vzbudil zájem Andyho Kneena, Human Resources Managera for Gas in Projects and Technology, o společnost.

Andy se účastnil dopravní nehody nedlouho po tom, co promoval. Po dvou letech rehabilitací byl konečně připraven najít si zaměstnání.

Po několika letech chtěl Andy něco vrátit společnosti, tak se přidal v roce 2005 k britské pobočce sítě enABLE společnosti Shell. V té době to byla malá zaměstnanecká skupina, která probírala problémy postižených na pracovišti.

Od té doby má k dnešnímu dni celkem šest sítí, které působí ve Velké Británii, Nizozemsku, Francii, USA, Kanadě nebo Brazílii.

„Síť využíváme, abychom vzbudili povědomí o různých druzích postižení a poruch. Dává nám to sílu lobovat v organizacích a dělat pracovní prostředí více začleňující.“

Pro Andyho je to šance něco vrátit společnosti a pro společnost Shell je to příležitost vytvořit prostředí, které podněcuje každého, aby dosáhl svého potenciálu.

FAQs

Více na stránce Kariéra

Pohled žen

Poslechněte si některé z našich žen, které mají ve společnosti Shell vliv, a objevte, jak se jejich kariéra vyvíjí a inspiruje ke změnám na pracovišti.

Spojujeme kultury

Talent je v dnešní době mnohem rozmanitější, než byl kdy dřív. Pracovní prostředí, které je schopné své pracovníky začlenit, je proto nezbytné pro inovaci, vývoj a udržení tohoto talentu.