Ve společnosti Shell nám záleží na rozmanitosti našich zaměstnanců, protože věříme, že pouze prostředí, kde vládne naprosté začlenění, umožňuje zaměstnancům vzkvétat. A to samozřejmě má za následek, že vzkvétá i naše podnikání.

Když naši zaměstnanci vynikají, vynikáme i my. Právě z tohoto důvodu jsme hrdí na to, že podporujeme naše zaměstnance z řad lesbiček, gayů, bisexuálů a trasgender (LGBT) a propagujeme rovnost pro všechny zaměstnance bez ohledu na jejich sexuální orientaci nebo pohlaví.

Dvě děvčata se na sebe smějí, zatímco jdou po ulici

Je nám jasné, že sociální přístupy k GLBT se liší v závislosti na tom ve které zemi světa se nacházíte, a že vnější prostředí se mění.

Náš přístup je především o zjednání respektu pro naše zaměstnance a zvyšování povědomí, spíše než o tom, že bychom se snažili změnit něčí přesvědčení. Náš Kodex chování očekává, že budeme poskytovat rovné příležitosti všem zaměstnancům, ať pracují kdekoli, bez ohledu na jejich sexuální orientaci nebo pohlaví.

Síť LGBT ve společnosti Shell

Síť LGBT ve společnosti Shell byla založena jako místo, kde mohou kolegové LBGT hledat podporu toho, aby mohli být při práci sami sebou. Jejich cílem je zvyšování povědomí o výzvách, kterým musí zaměstnanci z řad LGBT čelit, a o práci s lidmi na všech úrovních organizace, aby bylo zajištěno inkluzivní pracovní prostředí.

Vůbec první síť LGBT byla ve společnosti Shell založena ve Spojených státech v roce 1997. Brzy ji následovali další sítě po celém světě, včetně Velké Británie, Nizozemsku, Kanady, Indie a dokonce v roce 2015 i Jižní Afrika (viz box).

Spojují kolegy, včetně těch, kteří nejsou LGBT, napříč celou společností a zvyšují povědomí tím, že boří bariéry. Za tímto účelem pořádají různé běhy, setkání pro vyjádření podpory nebo se účastní místních událostí.

Prokazujeme naši podporu

Naše podpora rovnosti LGBT zahrnuje:

­
  • Workplace Pride – Společnost Shell je členem Workplace Pride. Jde o nevýdělečnou organizaci se sídlem v Amsterdamu, která usiluje o větší začleňování LGBT na pracovištích a ve společnosti. V roce 2012 s společnost Shell stala signatářem Workplace Pride Declaration v Amesterodamu, aby ukázala svou podporu prostředí začlenění na pracovišti pro LGBT.
  • Human Rights Campaign – Společnost Shell je korporátním partnerem Human Rights Campaign (HRC), největší organizace pro boj za lidská práva, která se snaží o dosažení rovnosti pro LGBT v Americe.
  • Spojenecké programy – Společnost Shell vytvořila několik spojeneckých programů, které mají pomoci senior manažerům pochopit, jaké výzvy stýká být LGBT ve společnosti Shell. Stejně tak se snažíme naše manažery dostat do popředí aktivní podpory a práce různých sítí.
  • Mávání vlajkou hrdosti – Jde o veřejné označení podpory podniku. Společnost Shell má před mnohými svými kancelářemi vyvěšenou vlajku hrdosti během Pride weeks a mezinárodního dne Coming Out.
  • Školení o uvědomění – Jakožto součást našeho portfolia školení o rozmanitosti a začlenění (D&I) poskytujeme školení o uvědomění sexuální orientace. Školení o začlenění LGBT v rámci školení D&I poskytujeme celosvětově, a to i v zemích, kde být LGBT je postihováno zákonem.

Společnost Shell se nedávno stala vůbec první společností v Jižní Africe, která vytvořila síť LGBT. Ačkoli je tato země celkem pokroková, co se týče práv LGBT v Africe, byl to i tak velký úspěch.

Mark Emdin, Organisation Effectiveness Manager, Global Functions, řekl: „Mělo by to být majákem pro všechny zaměstnance v zemích, kde není jednoduché nebo dokonce legální být LGBT. Měli by vědět, že ve společnosti Shell mohou opravdu být sami sebou.“

„Když se naši lidé cítí začlenění a že mají podporu, jsou teprve pak schopni plně využít své nápady, zázemí i perspektivy, aby vytvořili pro podnik hodnoty,“ dodává Bonang Mohale, Chairman of Shell South Africa.

Více na stránce Kariéra

Pohled žen

Poslechněte si některé z našich žen, které mají ve společnosti Shell vliv, a objevte, jak se jejich kariéra vyvíjí a inspiruje ke změnám na pracovišti.

Spojujeme kultury

Talent je v dnešní době mnohem rozmanitější, než byl kdy dřív. Pracovní prostředí, které je schopné své pracovníky začlenit, je proto nezbytné pro inovaci, vývoj a udržení tohoto talentu.