Po zavedení možnosti platit za pohonné hmoty přímo u stojanu prostřednictvím digitální peněženky MasterpassTM by Mastercard® se tak českým řidičům rozšiřuje možnost využití komfortní a bezpečnější platby také pro umytí vozu. Pouhým naskenováním QR kódu a uhrazením částky z pohodlí vlastního auta mohou zákazníci předejít případným nedorozuměním nebo předbíhání u mycí linky. Služba je již dostupná také na dalších 8 stanicích Shell v České republice.

QR code

Společnost Shell pokračuje v rozšiřování nabídky moderních technologií pro české řidiče a umožňuje nyní prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu s digitální peněženkou MasterpassTM by Mastercard® zaplatit za mycí program na vybraných čerpacích stanicích Shell přímo z vozu. Nová služba doplňuje inovativní platbu za pohonné hmoty přímo u stojanu, který v listopadu loňského roku uvedly na český trh jako první společnosti Shell Czech Republic a.s. a Mastercard (více informací zde).

Při využití této rychlé a pohodlné formy úhrady řidič z vozu naskenuje QR kód a v aplikaci si vybere zvolený mycí program. Po zaplacení okamžitě obdrží vygenerovaný kód, který následně zadá na ovládacím panelu mycí linky. Odpadne tím dosud nutná cesta do obchodu.

Velmi nás těší, že první čerpací stanice Shell na světě nabízející pohodlný způsob placení mobilem za mycí linku přímo z auta je právě v České republice a tímto zveme naše zákazníky, aby službu vyzkoušeli. Ve spolupráci se společností Mastercard se snažíme dále rozšiřovat komfort při návštěvě našich čerpacích stanic a mobilní peněženka MasterpassTM v tomto ohledu nabízí bezpečné a technologicky pokročilé řešení i při placení za mycí programy,“ komentuje novinku Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.

Jsme velmi potěšeni, že jsme ve spolupráci se společností Shell mohli rozšířit využití naší digitální peněženky MasterpassTM o další velmi zajímavou službu. Uživatelé služby MasterpassTM mohou na čerpacích stanicích Shell pohodlně a rychle platit nejen za palivo, ale také za mycí linku, přímo od volantu svého vozidla,“ říká Richard Walitza, viceprezident pro mobilní platby a inovace Mastercard v České a Slovenské republice a Rakousku.

Man holding mobile

Každý program na mycích linkách Shell zahrnuje tlakové předmytí a dvojité mytí za pomoci aktivní pěny. Kartáče SofTecs® se díky hustému uspořádání měkkých vláken, která nepoškrábou lak, dostanou i do těžko dostupných míst okolo zrcátek či klik dveří, a poskytnou tak automobilu komplexní péči. Nejvyšší programy navíc obsahují nanesení nanovosku se zrcadlovým efektem chránícím dlouhodobě lak vozidla, vybrané mycí linky umožňují také hloubkové čištění podvozku od bláta či soli.

V mycí lince na čerpací stanici Shell na Bohdalecké ulici v Praze 10 pak byla v dubnu letošního roku poprvé v České republice představena inovativní mycí technologie FoamSensation, která při mytí vozu vytváří poutavé barevné světelné divadlo do pěnové stěny (video ke zhlédnutí zde).

Snadné a komfortní použití

Digitální peněženku MasterpassTM by Mastercard® je možné stáhnout jako standardní aplikaci s názvem Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pro zařízení s operačním systémem Android nebo v App Store pro zařízení s iOS. Poté stačí několik jednoduchých kroků pro nastavení aplikace a služba je připravena k použití na většině čerpacích stanic Shell v České republice a dále také u více než dvou tisíc českých obchodníků, stovky tisíc internetových obchodů a šesti milionů obchodníků umožňujících bezkontaktní platby po celém světě.

Nastavení digitální peněženky MasterpassTM by Mastercard® pro platby za palivo a služby mycí linky na čerpacích stanicích Shell:

 1. Nejdříve je třeba zaregistrovat platební kartu a případně věrnostní kartu Shell ClubSmart, aby se načítaly věrnostní body.
 2. Poté je nutné provést ověřovací transakci v hodnotě 1 Kč.
 3. A nakonec v „Nastavení“ aplikace aktivovat položku „Platba na čerpacích stanicích“.

Postup platby za mycí linku Shell:

 1. Před natankováním stačí přímo z vozu naskenovat QR kód umístěný před vjezdem do mycí linky.
 2. V aplikaci zvolit vybraný typ mycího programu.
 3. Po schválení transakce se vygeneruje unikátní kód, který se zadá do řídicího panelu mycí linky umístěného u vjezdových dveří. Platbu lze následně zkontrolovat na elektronické účtence doručené do mobilu.
 4. Vjet do myčky a využít zaplacený mycí program.

Poznámky:

 • Platba za mycí linku digitální peněženkou MasterpassTM by Mastercard® je v tuto chvíli dostupná na 9 čerpacích stanicích Shell v České republice:
 • Shell Olomoucká ul., Brno
 • Shell Nákladní ul., Jablonec nad Nisou
 • Shell Košická ul., Liberec
 • Shell Karlovarská ul., Plzeň
 • Shell Přemyslova ul., Plzeň
 • Shell Výstavní ul., Praha 4
 • Shell Bohdalecká ul., Praha 10
 • Shell Průmyslová ul., Praha 10
 • Shell Hradecká ul., Sušice
 • Jak funguje mobilní platba za palivo u tankovacích stojanů, si můžete prohlédnout na instruktážním videu zde.

O partnerských společnostech

Shell Czech Republic a.s.

Společnost Shell Czech Republic a.s. zastupuje obchodní zájmy Skupiny Shell v České republice. Provozuje rozsáhlou síť 175 čerpacích stanic, zajišťuje velkoobchod s pohonnými hmotami, nabízí systém palivových karet euroShell a plní letadla leteckým palivem na nejvýznamnějších českých letištích. Více informací naleznete na www.shell.cz.

Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterdamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 70 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií. Více informací naleznete na www.shell.com.

O společnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v oblasti inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti Mastercard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.

O službě MasterpassTM

Masterpass je globální digitální platební služba, která zákazníkům umožňuje získat od své banky prostředek pro rychlé, jednoduché a bezpečné digitální platby – napříč různými zařízeními i kanály – ať už chtějí nakupovat kdekoliv: online, prostřednictvím aplikace a nyní i v kamenných prodejnách prostřednictvím bezkontaktních plateb. Uživatelé mohou uložit veškeré platební informace, včetně údajů o platebních kartách z Mastercard i jiných platebních sítí, informací o dopravě a platebních preferencí, na jednom praktickém a bezpečném místě. Služba Masterpass využívá nejmodernější způsoby zabezpečení plateb, které jsou dnes k dispozici, a to včetně tokenizace sítě, jež zajišťuje, že jsou informace chráněny. Mastercard je díky tomu také první a jedinou sítí na světě poskytující kompletně digitální platební služby na všech kanálech pro emitenty, obchodníky i spotřebitele.