charger station ionites

Na začátku vzniknou rychlonabíjecí místa u 80 největších čerpacích stanic podél hlavních dálničních tahů. Zákazníci si tak budou moci poprvé dopřát jistotu jízdního dosahu i na dlouhých trasách.

U budoucí generace moderních elektromobilů zvládnou tyto rychlonabíječky doplnit energii v akumulátorech v průměru za pět až osm minut, což je třikrát rychleji, než co dokážou nejvýkonnější stanice v současnosti.

IONITY je joint venture společností BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group včetně Audi a Porsche, které vzniklo s cílem vystavět síť 350kW nabíjecích stanic podél všech důležitých dálničních tras v Evropě.

„Zákazníci chtějí se svými elektromobily jezdit i na dlouhých trasách a mít přitom jistotu, že budou mít k dispozici spolehlivá nabíjecí místa se snadnou obsluhou a hlavně rychlým procesem nabití akumulátorů,“ říká István Kapitány, výkonný viceprezident společnosti Shell pro retail. „Očekáváme rapidní nárůst zájmu o nabíjení elektromobilů na evropských dálnicích. Protože zákazníci budou upřednostňovat rychlonabíječky, již nyní jsme se stali jedním z hlavních partnerů sdružení IONITY a zákazníkům zajistíme přístup k nejrychlejším nabíjecím stanicím v deseti zemích Evropy.“

Dohoda je součástí globální snahy společnosti Shell zpřístupnit zákazníkům širší nabídku čistších zdrojů energie. Jedná se například o nedávnou smlouvu o odkupu společnosti New Motion, provozovatele jedné z největších evropských sítí nabíjecích stanic, nebo zavedení rychlonabíječek Shell Recharge na vybraných čerpacích stanicích Shell ve Velké Británii. Díky těmto aktivitám Shell stále stupňuje svoji snahu zajistit zákazníkům spolehlivý způsob, jak nabít akumulátory jejich elektrických vozidel, ať už doma, v práci nebo na cestách.

Společnost Shell je přesvědčena, že s rozvojem sítě nabíjecích stanic se pro koupi elektromobilu rozhodne více zákazníků. Podmínkou je, aby tyto stanice byly dobře dostupné a spolehlivé.

Nabíjecí stanice jsou ovšem jen jedním z řešení, jak Shell může svým 30 milionům koncových zákazníků, které denně obslouží, zajistit čistší energii. Dalšími možnostmi jsou zlepšení účinnosti tradičních paliv a podpora výzkumu nízkoemisních paliv, jakými jsou vodík, biopaliva a zemní plyn.

„IONITY a Shell mají společný cíl: zajistit Evropanům pohodlné cestování elektromobilem na dlouhé vzdálenosti, a to prostřednictvím rychlé a spolehlivě fungující infrastruktury,“ řekl výkonný šéf sdružení IONITY Dr. Michael Hajesch. „Shell do tohoto projektu přináší svoji dlouhou zkušenost s prodejem koncovým zákazníkům, my dodáváme nejpokrokovější technologii pro rychlé nabíjení. To výrazně přispěje ke spokojenosti uživatelů elektrických vozidel.“

Poznámky pro média:

  • Shell je partnerem IONITY v následujících evropských zemích: v Belgii, Francii, Nizozemsku, Rakousku, České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku, Slovinsku a ve Velké Británii.
  • Na každé z vybraných čerpacích stanic Shell bude průměrně šest stání pro nabíjení IONITY, celkem zhruba 500 nabíjecích stání.
  • Síť nabíjecích stanic umožní u vozidel vybavených odpovídajícími technologiemi výrazně zkrátit dobu nabíjení, a to díky výkonu až 350 kW. Nabíjet zde bude možné jak stávající elektromobily, tak budoucí modely s nejnovějšími systémy.
  • Nabíjecí stanice budou vybaveny shodným standardem nabíjení, který využívá většina elektrických automobilů v Evropě a Severní Americe, označeným CCS (Combined Charching System).
  • Joint venture IONITY hodlá do budoucna vystavět na 400 vysoce výkonných nabíjecích stanic, které vytvoří síť v řadě evropských zemí.

O sdružení IONITY:

Sdružení IONITY bylo založeno v roce 2017 se sídlem v Mnichově. Jedná se o joint venture společností BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group včetně Audi a Porsche. Jeho cílem je vybudovat rozsáhlou a spolehlivou síť výkonných nabíjecích stanic pro rychlé nabíjení akumulátorů elektrických vozidel v Evropě a zajistit tak pohodlné cestování na dlouhých trasách. IONITY své stanice buduje na atraktivních místech na lokální i mezinárodní úrovni, a to díky spolupráci se silnými partnery. IONITY je mezinárodně registrovaná obchodní značka. Více informací naleznete na www.ionity.eu

O společnosti Shell Czech Republic a.s.

Společnost Shell Czech Republic a.s. zastupuje obchodní zájmy Skupiny Shell v České republice. Provozuje rozsáhlou síť čerpacích stanic, zajišťuje velkoobchod s pohonnými hmotami a systém palivových karet euroShell

a plní letadla leteckým palivem na významných českých letištích. Více informací naleznete na www.shell.cz

O společnosti Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterdamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 70 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií. Více informací naleznete
na www.shell.com