Platbu bude možné provést chytrým mobilním telefonem nebo tabletem přímo od tankovacího stojanu a díky nádvorní obsluze tak řidič u většiny čerpacích stanic Shell vůbec nebude muset vystupovat z vozu, pokud nebude chtít. Za spojením společností Shell a Mastercard stojí oboustranné nadšení pro inovace. Služba Masterpass v tomto ohledu nabízí bezpečné, prověřené a technologicky pokročilé řešení. Ve srovnání se standardním způsobem platby v obchodě čerpací stanice přináší jiný druh komfortu a také výraznou časovou úsporu pro zákazníka.

„Vedle neustálého vývoje v oblasti nabídky paliv jsme v několika uplynulých letech přišli s řadou inovativních doprovodných služeb na našich čerpacích stanicích, které se setkaly s velkým zájmem zákazníků. Jsem velmi rád, že dnes můžeme ve spolupráci se společností Mastercard jako první nabídnout českým řidičům pohodlnější a rychlejší formu platby za pohonné hmoty přímo u našich stojanů. Placení pomocí aplikace Masterpass na našich čerpacích stanicích ocení nejen časově vytížení řidiči díky rychlosti celého platebního procesu, ale také například rodiče cestující s dětmi, kteří je teď vůbec nemusejí pouštět z dohledu. Věříme, že zákazníci tuto inovativní a komfortní službu využívající nejmodernější platební technologie na našich čerpacích stanicích ocení,“ uvedl Petr Pražský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě. Česká republika je pro Shell druhou zemí na světě, kde budou mít zákazníci možnost zaplatit za palivo přímo z vozu.

„Masterpass jsme v České republice uvedli v roce 2015. Od té doby neustále rozšiřujeme naše služby a zahajujeme spolupráci s partnery z různých sektorů. Jsme rádi, že se dnes můžeme spojit se společností Shell a nabídnout naši digitální peněženku Masterpass také českým řidičům na většině čerpacích stanic Shell po celé České republice. I nadále tak díky tomu můžeme měnit způsoby, kterými lidé platí každý den,“ dodal Miroslav Lukeš, Mastercard Cluster Manager pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko.

Snadné a komfortní použití

Digitální peněženku Masterpass™ by Mastercard® bude možné stáhnout jako standardní aplikaci s názvem Masterpass™ AT, CZ, SK na Google Play pro zařízení s operačním systémem Android nebo v App Store pro zařízení s iOS. Poté stačí několik jednoduchých kroků pro nastavení aplikace a služba je připravena k použití na většině čerpacích stanic Shell v České republice a dále také u více než dvou tisíc českých obchodníků, stovky tisíc internetových obchodů a šesti milionů obchodníků umožňujících bezkontaktní platby po celém světě. Společnost Shell zároveň věří, že čeští řidiči také ocení plánované rozšíření této služby i na myčky na vybraných čerpacích stanicích.

Čeští řidiči novou platební metodu uvítají

Shell a Mastercard uvedením služby Masterpass do segmentu čerpacích stanic reagují na aktuální trend otevřenosti Čechů novým platebním metodám založeným na moderních technologiích. Jak ukázal nejnovější průzkum, který společnosti Shell Czech Republic a.s. a Mastercard Europe SA realizovaly ve spolupráci s agenturou STEM/MARK , 39 % tuzemských řidičů při placení pohonných hmot používá debetní či kreditní kartu a téměř polovina potom platí hotově. Zároveň se ale Češi staví otevřeně k modernějším způsobům platby. Prostřednictvím digitální peněženky alespoň občas hradí své nákupy 44 % lidí z celé populace, z mobilního telefonu či tabletu s ní stejně často platí ve 22 % případů.

Téměř polovina aktivních řidičů by pak uvítala možnost využít ji i pro placení paliv na čerpacích stanicích přímo z vozu. Platit přímo prostřednictvím digitální peněženky v mobilním telefonu či tabletu by si na čerpacích stanicích přálo 44 % řidičů. Ve srovnání s ostatními platebními metodami ji hodnotí jako modernější (71 %), rychlejší a pohodlnější (59 %), s potenciálem na šíření v budoucnu (57 %). I celorepublikový průzkum MasterIndex společnosti Mastercard tento trend potvrdil: Online platby považuje za rychlé, jednoduché a bezpečné 80 % Čechů. Konkrétně na službě Masterpass pak mimo veškeré tyto benefity v 66 % oceňují i to, že vyžaduje zadání osobních údajů pouze jedenkrát.

Shell Czech Republic a.s.

Společnost Shell Czech Republic a.s. zastupuje obchodní zájmy Skupiny Shell v České republice. Provozuje rozsáhlou síť čerpacích stanic, zajišťuje velkoobchod s pohonnými hmotami a systém palivových karet euroShell, plní letadla leteckým palivem na nejvýznamnějších českých letištích. Více informací naleznete na www.shell.cz.

Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterdamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 90 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií. Více informací naleznete na www.shell.com.

O společnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednička v oblasti inteligentních, pohodlných a bezpečných plateb. Provozujeme nejrychlejší síť pro zpracování plateb, která propojuje spotřebitele, finanční instituce, obchodníky, vlády a podniky ve více než 210 zemích a teritoriích celého světa. Produkty a řešení společnosti Mastercard ještě více usnadňují, zabezpečují a zefektivňují každodenní obchodní činnosti – například nakupování, cestování, podnikání a hospodaření s financemi. Sledujte nás na Twitteru @MasterCardNews, připojte se k diskusi na CashlessPioneers Blog a přihlaste se k odběru nejnovějších zpráv v Engagement Bureau.

O službě Masterpass™

Masterpass je globální digitální platební služba, která zákazníkům umožňuje získat od své banky prostředek pro rychlé, jednoduché a bezpečné digitální platby – napříč různými zařízeními i kanály – ať už chtějí nakupovat kdekoliv: online, prostřednictvím aplikace a nyní i v kamenných prodejnách prostřednictvím bezkontaktních plateb. Uživatelé mohou uložit veškeré platební informace, včetně údajů o platebních kartách z Mastercard i jiných platebních sítí, informací o dopravě a platebních preferencí, na jednom praktickém a bezpečném místě. Služba Masterpass využívá nejmodernější způsoby zabezpečení plateb, které jsou dnes k dispozici, a to včetně tokenizace sítě, jež zajišťuje, že jsou informace chráněny. Mastercard je díky tomu také první a jedinou sítí na světě poskytující kompletně digitální platební služby na všech kanálech pro emitenty, obchodníky i spotřebitele.

Nastavení aplikace Masterpass™ pro tankování paliva na čerpacích stanicích Shell:

  1. Nejdříve je třeba zaregistrovat platební kartu a případně věrnostní kartu Shell ClubSmart, aby se při transakcích načítaly věrnostní body.
  2. Poté je nutné provést ověřovací transakci v hodnotě 1 Kč.
  3. A nakonec v „Nastavení“ aplikace aktivovat položku „Platby na čerpacích stanicích“.

Postup platby:

  1. Před natankováním přímo z vozu naskenovat QR kód umístěný na stojanu.
  2. V aplikaci zvolit číslo stojanu, částku a provést předautorizaci.
  3. Po schválení transakce natankovat a platbu následně zkontrolovat na elektronické účtence v mobilu/tabletu.
  4. V klidu usednout za volant a vyrazit znovu na cestu.

Poznámky:

  • Platba prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu může z bezpečnostních důvodů probíhat pouze uvnitř auta. Služba proto není určena pro motocyklisty.
  • Platba za pohonné hmoty digitální peněženkou Masterpass™ by Mastercard® bude možná od 28. listopadu 2016 na většině čerpacích stanic Shell v celé České republice (178 stanic), prozatím nebude dostupná na 30 partnerských čerpacích stanicích Shell.
  • Jak funguje nová služba, můžete najít (včetně instruktážního videa) zde.