Neformální portrét Caluma Nicola
Calum Nicol, Process Engineer, Velká Británie

Jak jsi se poprvé dozvěděl o programu společnosti Shell pro absolventy?

Přihlásil jsem se do programu hodnocené stáže ve společnosti Shell a pak jsem zjistil, že tu mají i program společnosti Shell pro absolventy. Měl jsem možnost tuto úžasnou příležitost využít a prozkoumat společnost Shell. Z mého pohledu perspektivního engineera byla právě společnost Shell na předních příčkách mého seznamu zaměstnavatelů. To, co mi opravdu učarovalo byly zajímavé technologie, důvěra a odpovědnosti, které společnost Shell poskytuje absolventům na každodenní bázi.

Co ti z prvního pracovního dne ve společnosti Shell nejvíc utkvělo v paměti?

Pamatuji si, jak jsem dorazil do kanceláře v Aberdeen celý nadšený, zvědavý a natěšený, abych zjistil, co budu dělat za práci, s jakými zajímavými lidmi budu pracovat a jaké inovativní nástroje budu používat.

Během prvního dne jsem si říkal: „páni, to je vážně hrozně moc informací, které musím vstřebat,“ ale všichni, s kým jsem se setkal, byli úžasně přátelští a s radostí mi chtěli pomáhat zapadnout do týmu!  Proměnil jsem se z univerzitního studenta na absolventa v Upstream. Ten okamžitý vliv, které jsem měl na produkci, pro mě byl největší motivací. Nemohl jsem se dočkat druhého dne.

Co máš na své roli rád?

Lidi! Pracoval jsem na pozici Process Engineer na velkém projektu, který má za cíl přeměnit plyn z přilehlých ropných polí na čistý a spolehlivý zdroj plynu, který bude dodávat elektřinu rozšiřujícímu se městu, a zároveň získá co nejvíce kapalných produktů. Pro chemical engineera je to neskutečně naplňující práce, účastnit se na projektu, který může mít zásadní ekologické, sociální i ekonomické výhody. Dosahovat projektových cílů jakožto součást technického a multikulturního týmu, kde si cení a respektují názor každého, je to, díky čemu jsme úspěšní a motivovaní každý den.

Kdybys byl superhrdina a tvoje specialita byla energie, jakou superschopnost bys měl a proč?

Jako někdo, kdo vyrůstal v Aberdeen, si můžu přát jenom jednu jedinou superschopnost spojenou s energií, a to mít pod palcem termální energii. Nejenom, že bych měl mnohem nižší účty za energie, ale byl bych mezi přáteli velmi oblíbený.

Inspiroval tě program pro absolventy natolik, že bys chtěl pokračovat s kariérou v energetickém průmyslu? Co plánuješ dál?

Díky tomu, co miluji na své roli a ostatních oblastech, kde jsem měl možnost pracovat v rámci společnosti Shell, bych chtěl pokračovat v kariéře v energetickém průmyslu, protože jsem měl možnost z první ruky vidět, kdy můžu přispět a jak něco změnit. To je nesmírně důležité. Jak se energie stává stále důležitějším globální zdrojem, kde bych mohl více přispět než právě v největší energetické společnosti?

Více na stránce Studenti a absolventi

Program společnosti Shell pro absolventy

Objevte vzrušující a rozmanitý svět společnosti Shell. Zjistěte, co byste mohli dělat a kam byste mohli jít.

Výhody práce pro společnost Shell

Zjistěte, jaké výhody má práce pro společnost Shell, od našich výjimečných školicích programů až po nesčetné možnosti sdružovat se a spolupracovat.