Stuart Young se ke společnosti Shell přidal jako premiant své třídy na University of Alberta v Kanadě.

S titulem z obchodu a obchodního práva, plánoval, že se stane právníkem, ale po tom, co se setkal s náborářem ze společnosti Shell na dni otevřených dveří univerzity, inspirovalo ho to natolik, aby se přidal k nám.

Protože pocházel z různorodého prostředí (matka měla kořeny v Prvních národech – domorodých Kanaďanech – a jeho otec byl Skot), viděl rozmanitost ve společnosti Shell jako lákadlo.

Když se později zapojil do programu společnosti Shell pro absolventy v oblasti HR, měl pocit, že má všechno jasné. „Okamžitě jsem zapadl,“ vzpomíná. „Vždycky jsem chtěl pracovat na místě, kde budu mít blízko k lidem a kde budu mít možnost ovlivňovat rozmanitost v podniku.“  

Vyrůstání s ADHD

Ale bylo něco, co o sobě Stuart svým kolegům neprozradil. Domluvil si schůzku se svým HR poradcem a svěřil se mu se svým stavem. Stuart trpí hyperkinetickou poruchou (angl. Attention Deficit Hyperactivity Disorder, ADHD) a bojuje s tím už od raného mládí.

Stuartovi diagnostikovali ADHD v pubertě. Jde o duševní poruchu, která může mít za následek krátké výpadky pozornosti, nedostatek organizačních schopností a může vést k nízkému sebevědomí, velké úzkosti i depresím.

Když Stuart poprvé vstoupil do profesionálního světa společnosti Shell, rozhodl se, že si informaci o svém ADHD nechá pro sebe. „Postižení, která nejsou vidět, lidé často hůře chápou.“ říká.

Podpora kolegů

Společně se svým HR poradcem a manažerem, Stuart vymyslel plán, jak se se svým stavem vypořádat. Rozhodli se, že se zúčastní 12týdenního kurzu, který mu pomůže vypořádat se s ADHD a zdolat pracovní zátěž koncentrovanějším a efektivnějším způsobem. Aby toto úsilí ještě více podpořili, se svolením svého manažera si Stuart vyhradil čas každý pátek odpoledne, kdy ho do kanceláře chodil navštěvovat odborník na duševní zdraví.

Výsledek byl okamžitý. Spíš než ty správné nástroje, které by mu pomohly se poprat s jeho problémem, byla to spíš úleva od tlaku, co mu pomohlo se v

práci vyvíjet. Vysvětluje: „Díky tomu, že jsem byl otevřený vůči svému manažerovi a kolegům a požádal je o pomoc, jsem měl pocit, že se můžu hnout kupředu.“

Nyní ve své roli Graduate Recruiter má Stuart jedinečnou příležitost pomáhat studentům a absolventům, kteří mají podobné postižení, aby ve společnosti Shell mohli najít svoje místo. Propaguje prostředí začlenění, kde může každý dosáhnout velkých úspěchů. Jednou z nejdůležitějších rad, kterou vám může dát, je, že pokud chcete získat pomoc, musíte nejdřív promluvit. Podpora je na dosah a pokud trpíte postižením, které není vidět, neměli byste se bát to ukázat.

Pro Stuarta znamenalo to, že mohl otevřeně promluvit a že získal potřebnou podporu od svého manažera i kolegů, zásadní posun v překonávání jeho postižení: „Lidé potřebují zdroje, ale ještě více než to, potřebují necítit se osamocení.“

Více na stránce Kariéra

Život ve společnosti Shell

Seznamte se a nechte se inspirovat našimi průkopníky, inovátory, dobrodruhy a průzkumníky z celého světa. Poznejte jejich příběhy a získejte informace o kariéře ve společnosti Shell.

Rozmanitost a začlenění

Naší vizí je vytvoření kultury začlenění, kde můžete vzkvétat. Zjistěte, proč jsou rozmanitost a začlenění pro společnost Shell tak důležité.