Lidé ve společnosti Shell jsou pro ni hlavní prioritou. V naší organizaci vzniklo mnoho sociálních a podpůrných sítí, které spojují různorodou pracovní sílu společnosti Shell dohromady.

S velkou škálou cílů, včetně podpory zdravějšího životního stylu a podpory osobního i profesního vývoje, pomáhají tyto komunity budovat kulturu přijetí a vzájemného respektu.

Podíváme se zde na čtyři z našich sítí – síť žen ve společnosti Shell (WN@S), síť enABLE pro zaměstnance s postižením, africká síť společnosti Shell a síť LGBT – a na to, jaký mají vliv na kulturu společnosti Shell a její rozmanitost a začleňování.

Andy Kneen, předseda sítě enABLE, Nizozemsko

Andy Kneen se do sítě enABLE zapojil v roce 2005. Tehdy to byla ještě malá skupinka zaměstnanců, kteří spolu chtěli jen probírat problémy, které mají jako postižení na pracovišti. S trochou pomoci se během minulého desetiletí rozrostla v něco mnohem většího.

„Lidé s postižením inovují každý den, aby zvládali svůj stav a přizpůsobili se různým prostředím,“ říká Andy. „Často přicházíme s novými způsoby, jak něco dělat jinak, a díváme se na scénáře z jiné perspektivy. Přesně takové dovednosti potřebujeme ve společnosti, jako je společnost Shell.“

K dnešnímu dni má enABLE šest poboček po celém světě, které se věnují podpoře a zdůraznění práce postižených zaměstnanců ve společnosti Shell.

„Síť je teď něco, co nám může pomoct zvýšit povědomí o různých druzích postižení a poruch,“ dodává Andy. „Dává nám to sílu lobovat v organizacích a dělat pracovní prostředí více začleňující.“

James Gaubert, předseda sítě LGBT společnosti Shell, Velká Británie

Síť LGBT byla založená, aby pomáhala lesbičkám, gayům, bisexuálům a transgender kolegům, získat sebevědomí, být sami sebou a dosáhnout svého potenciálu v rámci pracovního prostředí, které je plně podporuje.

James Gaubert začal v síti LGBT ve Velké Británii pracovat jako dobrovolník v roce 2011. „Abych to řekl jednoduše, přidal jsem se, abych něco změnil. Chci přispět svým časem a energií, abych zajistil, že společnost Shell bude tak rozmanitá a schopná začlenění, jak je to jenom možné.“

V červenci 2015 se společnost Shell stala první společností v Jižní Africe, která zřídila zaměstnaneckou síť LGBT, čímž významně pokročila v podpoře rovnosti na pracovišti v celé zemi.

Úkoly sítě nejsou omezeny jen v rámci organizace: síť je také zakládajícím členem InterEnergy, což je iniciativa, která poskytuje síťové a studijní příležitosti pro odborníky z řad LGBT v celé Velké Británii.

„Síť LGBT je velvyslancem společnosti Shell a jsme nadšení, že můžeme navenek ukázat, že naše organizace si opravdu váží rozmanitosti své pracovní síly,” říká James.

Různorodé sítě ve společnosti Shell zachycují náš závazek vytvořit rozmanitou a začleňující pracovní kulturu, kde každý člověk může dosáhnout takové kariéry, kterou si zaslouží.

Více na stránce Kariéra

Život ve společnosti Shell

Seznamte se a nechte se inspirovat našimi průkopníky, inovátory, dobrodruhy a průzkumníky z celého světa. Poznejte jejich příběhy a získejte informace o kariéře ve společnosti Shell.

Rozmanitost a začlenění

Naší vizí je vytvoření kultury začlenění, kde můžete vzkvétat. Zjistěte, proč jsou rozmanitost a začlenění pro společnost Shell tak důležité.

Možná by vás mohlo zajímat

Pohled žen

Poslechněte si některé z našich žen, které mají ve společnosti Shell vliv, a objevte, jak se jejich kariéra vyvíjí a inspiruje ke změnám na pracovišti.

Hledání zaměstnání pro odborníky

Prohlédněte si kariérní příležitosti a zjistěte jaký můžete mít se společností Shell vliv.

Proč si vybrat společnost Shell?

Přidejte se k spolupracujícímu a průkopnickému týmu, který je odhodlaný pomáhat vyvíjet zdroje energie, které jsou zapotřebí k pohánění pokroku.