Jako malá chtěla Rebekah Mohr řešit zločiny. „Vždycky jsem chtěla být analytikem pro trestnou činnost a pracovat u policie,“ říká.

Ale raději než k policii, se Rebekah po absolvování kanadské McGill University a později University of British Columbia v oboru statistiky přidala ke společnosti Shell.

Nyní je součástí týmu, který navrhuje a vyvíjí způsoby ochrany proti kybernetickým hrozbám. Ona jenom neřeší zločiny, ale dokonce jim pomáhá předcházet.

Spojování dovedností a technologií

Rebekah se k týmu Global Process Control Domain (PCD) IT Security přidala v roce 2013. Byla to první technička a nyní hraje zásadní roli při ochraně majetku společnosti Shell proti kybernetickým hrozbám.

„Využívám data, abych pomohla snížit hrozbu hackování a virtuálních krádeží dat,“ říká. „Takže vlastně dělám to, co jsem vždycky chtěla, jenom v trochu jiném odvětví.“

Ačkoli měla Rebekah o technologie dlouhodobý zájem, tahle role nebyla něco, v čem by chtěla pokračovat, když se prvně přidala ke společnosti Shell. Po účasti na hodnocené stáži se v roce 2010 zapsala do programu společnosti Shell pro absolventy na plný úvazek.

Po třech letech práce na pozici Control Systems IT Specialist ve Scotford Upgrader v Albertě se přidala k týmu Global PCD IT Security. Tenhle krok znamenal vstup do oblasti, kde pracovala s mnohem zkušenějšími lidmi, ale hned od začátku měla podporu.

„Když jsem se sešla s manažerem, abych mu řekla, že mám zájem připojit se k jeho týmu, řekl mi, že moje technické a statistické znalosti se skvěle na tuhle roli hodí,“ Rebekah vzpomíná. „Není to práce pro absolventy, ale měla jsem spoustu školení v rámci programu pro absolventy a můj manažer uměl moje schopnosti využít ve prospěch celého týmu.“

Navíc měla Rebekah o tuhle práci přirozeně zájem – byla to práce, o které věřila, že může mít velký vliv na budoucnost v energetickém průmyslu.   

„Operační technologie jsou spojením engineeringu a IT a jsou budoucností společnosti Shell,” dodává. „PCD IT je hybridní oblastí, kterou zatím nenajdete v žádném výukovém programu.“

„Kdybych na tuhle příležitost tehdy nenarazila, nikdy bych nevěděla, že vůbec existuje. A tak si říkám, jaké další kariérní příležitosti, o kterých jsem nikdy neslyšela, společnost Shell nabízí.“

Ve stopách svých vzorů

Jako první žena technička ve svém týmu si Rebekah byla vědoma toho, že je průkopníkem.

Kniha Lean In od Sheryl Sandbergové měla velký vliv na to, jak o své roli uvažovala. Rebekah se především začetla do části, která se zabývala ženskou tendencí cítit se „jako podvodník“, když pracuje v technickém odvětví.

„Jakmile jsem si přečetla, že to vlastně není kvůli nedostatku znalostí nebo školení, byla jsem konečně schopná utišit ten hlas v mojí hlavě a jít za příležitostmi v technickém oboru, protože jsem věděla, že mám na to, abych ve něm vynikla,“ vzpomíná. „Věděla jsem, že tohle je pro mě životní změna a chtěla bych, aby to ostatní ženy věděly také.“

Rebekah

Rebekah inspirovala Alisa Choong, nedávno zvolená Executive Vice President oddělení TaCIT (Technical and Competitive IT), která byla první ženou ve vedení této unikátní hybridní technické oblasti ve společnosti Shell.

Teď i sama Rebekah chce být vzorem pro ostatní ženy v technických oborech a inspirovat mladé ženy, aby se zapsaly na univerzitách do technických oborů.

„Chci najít způsob, jak podporovat mladé ženy, aby tyto schopnosti rozvíjely a měly tak možnost určit si samy, zda jsou pro tuto práci dostatečně zapálené a mají dostatek sebedůvěry, aby tuto touhu následovaly, ještě před tím, než nastoupí na univerzitu nebo do práce.“

„Citát Sheryl Sandbergové to všechno vystihuje za mě,“ říká Rebekah. „V budoucnosti nebudou žádní lídři ženského pohlaví. Budou prostě jen lídři.“

Více na stránce Kariéra

Život ve společnosti Shell

Seznamte se a nechte se inspirovat našimi průkopníky, inovátory, dobrodruhy a průzkumníky z celého světa. Poznejte jejich příběhy a získejte informace o kariéře ve společnosti Shell.

Technical and Competitive IT

Přidejte se do popředí inovace a spojte se s týmem TaCIT společnosti Shell. Integrujte IT s přelomovou vědeckou odborností a poskytujte nejmodernější IT služby na míru všem ve společnosti Shell.

Možná by vás mohlo zajímat

Pohled žen

Poslechněte si některé z našich žen, které mají ve společnosti Shell vliv, a objevte, jak se jejich kariéra vyvíjí a inspiruje ke změnám na pracovišti.

Rozmanitost a začlenění

Naší vizí je vytvoření kultury začlenění, kde můžete vzkvétat. Zjistěte, proč jsou rozmanitost a začlenění pro společnost Shell tak důležité.

Hledání zaměstnání pro odborníky

Prohlédněte si kariérní příležitosti a zjistěte jaký můžete mít se společností Shell vliv.