PLATBA MÝTA BEZ STAROSTÍ – JEDNOTKA EETS

Eurovignette

Systém elektronických dálničních známek Eurovignette platí pro všechna vozidla nad 12 tun na silnicích v Dánsku, Švédsku, Nizozemí, Lucembursku.

Existují denní, týdenní, měsíční, roční viněty a jejich cena závisí na počtu náprav.

Možnosti placení

Nákup vinět je možné provést více způsoby:

  • On-line nákup na oficiálních stránkách  – platí pro všechny typy vinět. Stačí zadat data vozidla, typ viněty a číslo palivové karty Shell. Následně potvrdíte údaje, provedete rezervaci a obdržíte on-line potvrzení. Řidič díky on-line rezervaci nemusí stavět na mýtných terminálech.
  • Osobně na cca 700 distribučních místech, z toho více než 150 z nich jsou na čerpacích stanicích Shell. Místa se nacházejí v zemích platnosti známky a v sousedních státech (Německo, Francie, Velká Británie a Finsko).
    Po zaplacení mýta dostanete potvrzení o platbě. Údaje o platbě jsou uložené v centrální databázi správců mýta. Policie má přímý přístup do centrální mýtné databáze, čímž může jednoduše kontrolovat projíždějící vozidla. Palivová karta Shell je akceptovaná pro platbu všech typů vinět.

Sazby a poplatky

Sazby

BroBizz

Zařízení BroBizz je možno použít pro platbu mýta v Dánsku, Švédsku a Norsku. Respektive pro platbu průjezdu mostů Great Belt Bridge (Dánsko), Oresund Bridge (Dánsko – Švédsko), Svinesund Bridge (Švédsko – Norsko), zpoplatněných úseků cest v Norsku a vybraných trajektů mezi Dánskem, Švédskem a Německem.

Vozidla s hmotností nad 3,5 tuny musí být vybavena touto jednotkou. Jednotka nabízí časovou úsporu, protože není nutné zastavovat na prodejních místech. Existuje rovněž speciální jízdní pruh pro vozidla vybavená touto jednotkou, který umožňuje urychlení průjezdu.

Proces registrace

Registrace probíhá přes společnost Shell. Jednotky následně zprostředkovává i zasílá společnost FDE.

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na naše zákaznické oddělení

Více v sekci Firemní zákazníci

DPH a spotřební daň

S palivovou kartou Shell snadno uplatníte nárok na vrácení DPH a spotřební daně v Evropě.

Tunely a mosty

Nabízíme jednoduchý způsob úhrady silničních služeb, jako je např. mýtné v tunelech a na mostech. Zaplaťte palivovou kartou Shell a příslušný poplatek se přičte k vaší souhrnné faktuře.