Společnost Shell ve zkratce

Shell v České republice

Shell v České republice

Již od dvacátých let minulého století působil Shell na území tehdejšího Československa především v oblasti dodávek motorových olejů. Motorové oleje Shell byly už tenkrát, stejně jako dnes, doporučovány téměř všemi výrobci motocyklů a automobilů na tehdejším trhu.

Světové války na nějaký čas obchodování utlumily a produkty Shell se pak vrátily na československý trh prostřednictvím podniků zahraničního obchodu po roce 1956.

Firma Shell Czechoslovakia byla založena v dubnu 1991, později se v souvislosti s rozdělením státu v roce 1993 člení na dvě samostatné společnosti Shell Czech Republic a Shell Slovakia.

Růst společnosti Shell Czech Republic byl posílen uskutečněnými akvizicemi a kapitálovými vstupy ve vybraných oblastech. Společnost tak převedla do konkrétních výsledků svůj záměr posilovat a dále rozvíjet ekonomiku a podnikatelské prostředí České republiky.

Do privatizace a technického rozvoje českých rafinérií investoval Shell významné finanční prostředky.

V rámci společnosti Shell Czech Republic v současné době působí tři nejvýznamnější oddělení:

  • Divize Aviation se věnuje plnění letadel na významných letištích v České republice.
  • Divize Commercial Fleet provozuje systém palivových karet euroShell.
  • Divize Retailu má na starosti provoz sítě čerpacích stanic po celé republice.

Prodej průmyslových, automobilových a motocyklových olejů a maziv je řešen prostřednictvím oficiálního dovozce.

Společnost Shell ve světě

Společnost Shell ve světě

Společnost Royal Dutch Shell byla založena v roce 1907, ačkoli její historie sahá až do počátku 19. století k malému obchodu v Londýně, kde Samuelova rodina prodávala mořské mušle.

Dnes je společnost Shell jednou z předních světových energetických společností. Zaměstnává v průměru 94 000 lidí ve více než 70 zemích. Naše sídlo je v Haagu, Nizozemsku a naším generálním ředitelem (CEO) Ben van Beurden. Mateřskou společností skupiny Shell je společnost Royal Dutch Shell plc, která je registrována v Anglii a Walesu.

Naší strategií je posílit pozici lídra na trhu ropy a zemního plynu a zároveň snaha o naplnění globální poptávky po energii zodpovědným způsobem. Srdcem našich činností jsou bezpečnost, sociální odpovědnost a odpovědnost k životnímu prostředí.

Přečtěte si o naší historii od roku 1833 až do současnosti

Náš cíl

Jsme přesvědčení, že ropa a zemní plyn zůstanou klíčovou součástí globálního energetického mixu po mnoho následujících desetiletí. Naším úkolem je zajistit, že budeme těžit a dodávat tyto energetické zdroje ekonomicky, ekologicky a sociálně odpovědným způsobem.

Naším cílem je úzce spolupracovat s našimi zákazníky, partnery a tvůrci pravidel, abychom se posunuli vpřed k efektivnějšímu a udržitelnému využití energie a přírodních zdrojů.

Naši lidé

Naši lidé spolupracují na nejinovativnějších a nejzajímavějších energetických projektech na světě. Rozmanitost našich zaměstnaců i prostředí jsou klíčovou součástí našeho úspěchu a pomáhá nám přicházet s většími inovacemi a lepšími řešeními.

Zjistěte více o ozmanitosti a inkluzi ní ve společnosti Shell

Profesní školení, programy pro rozvoj a neustálá podpora znamenají, že naši lidé dostanou každou příležitost, aby využili svůj potenciál. Naše programy pro manažery umožňují talentovaným jedincům stát se budoucími lídry energetického průmyslu.

Zjistěte více o kariéře ve společnosti Shell

Společnost Shell v kostce v roce 2015

70+ zemí, kde působíme,

94 000 zaměstnanců v průměru,

22,6 milionů tun prodaného zkapalněného zemního plynu během jednoho roku,

23 rafinérií, ve kterých má Shell majetkový spodíl

3,0 milionů barelů ekvivalentu ropy, které produkujeme každý den.

Stáhněte si naši brožuru projektů "Create"

Finanční výsledky v roce 2015

Výnosy: 265,0 miliard USD

Příjmy: 2,2 miliardy USD

Kapitálové investice: 28,9 miliardy

Investice do výzkumu a vývoje: 1,1 miliard USD

Rychlá fakta o udržitelném vývoji v roce

122 miliony USD vynaložené na dobrovolné sociální investice po celém světě. Z toho:

  • Zhruba 93 milionů USD vynaložených na místní programy pro rozvoj komunity, pomoci při katastrofách, školství, zdravotnictví a biodiverzitu a
  • Zhruba 29 milionů USD vynaložených na naše tři globální strategická témata - rozvoj podnikání, bezpečnost silničního provozu a přístup k energii.

V zemích s nižšími příjmy společnost Shell investuje 75 % výdajů na nákup zboží a služeb od místních společností. 

Více na stránce O nás

Naše hodnoty

Všeobecné obchodní zásady společnosti Shell, Kodex chování a Etický kodex napomáhají každému ve společnosti Shell, aby jednal podle našich hodnot.

Značka Shell

Značka Shell podporuje naše hodnoty a kvalitu našich produktů a služeb po celém světě.

Možná by vás mohlo zajímat

Budoucnost energie

Využíváme know-how, technologie a inovace, abychom dodali více čisté energie rostoucí populaci světa.

Kariéra

Zjistěte jaký vliv můžete mít, díky své kariéře ve společnosti Shell.

Udržitelnost

Udržitelnost ve společnosti Shell znamená dodávat energii zodpovědným způsobem při současném uspokojení rostoucí poptávky světa.