Jump menu

Main content |  back to top

Aktuality a zprávy pro média

Shell stojí za letošním čtvrtinovým nárůstem výkonu závodní stáje Scuderia Ferrari

V Praze 1. prosince 2015 – Závodní paliva Shell V-Power a maziva Shell Helix Ultra s technologií PurePlus se zasloužila o čtvrtinový nárůst výkonu pohonné jednotky SF15-T týmu Scuderia Ferrari v letošním ročníku šampionátu formule 1. Monopost byl díky nim rychlejší téměř o půl vteřiny na kolo, respektive v průměru o 30 vteřin za závod.
Vettel Celebrates Singapore

V letošním ročníku světového šampionátu formule 1 nabídla společnost Shell jednu z nejvýznamnějších inovací paliva směřujících k vyššímu výkonu závodního motoru za celou historii dlouholeté technické spolupráce s Ferrari. Vozy Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena dostaly během sezóny celkem pět nových výkonných směsí závodního paliva Shell V-Power. Motorový olej Shell Helix Ultra s technologií PurePlus, vůbec první motorový olej vyrobený ze zemního plynu, pak zajistil šestiválcovému přeplňovanému motoru Ferrari V6 pověst jedné z nejspolehlivějších pohonných jednotek v celém závodním poli. Významný nárůst výkonu pomohl týmu Scuderia Ferrari v roce 2015 ke 14 pódiovým umístněním, třem vítězstvím a druhému místu v Poháru konstruktérů F1.

"Naším záměrem pro tento rok bylo zaujmout k oblasti vývoje závodního paliva Shell V-Power mnohem agresivnější strategii, než tomu bylo doposud. Poučili jsme se z minulé sezóny, která byla ve znamení inovativních hybridních technologií, a na jejím základě jsme vyvinuli mnohem výkonnější závodní palivové směsi. Díky intenzivnější spolupráci s techniky v Maranellu jsme plně propojili vývoj s cílem optimalizovat výkon motoru s našimi palivy. Je radost vidět, že se toto úsilí vyplatilo a pomohlo týmu vítězit. V tvrdé práci však hodláme pokračovat i v roce 2016,“ uvedl Guy Lovett, manažer pro inovace v motorsportu společnosti Shell.

Technický ředitel Scuderia Ferrari, James Allison, k tomu dodává: „Rok 2015 byl pro závodní stáj Scuderia Ferrari velmi úspěšný – oproti loňsku jsme zlepšili výkon, zejména co se motorů týče. Shell nám poskytl podstatně zdokonalená závodní paliva Shell V-Power a maziva Shell Helix Ultra s technologií PurePlus, která nám umožnila vidět skutečné zlepšení i na závodním okruhu – nejen více koňských sil, ale také vyšší spolehlivost. Naše technické partnerství se společností Shell nebylo ještě nikdy tak silné a my se těšíme, že budeme spolupracovat i nadále – přinejmenším dalších pět let, a že společně ještě mnohokrát zvítězíme.“

Fotografie ke stažení ZDE.

Nástroje stránky