Jump menu

Main content |  back to top

Aktuality a zprávy pro média

SHELL BUDE JEDINÝM DOPORUČENÝM MOTOROVÝM OLEJEM PRO VOZIDLA BMW GROUP

Prémiové motorové a motocyklové oleje Shell budou dodávány do autorizovaných servisů BMW ve více než 140 zemích celého světa včetně České republiky.
Shell fuel

V Praze 4. listopadu 2014 – Společnost Shell dnes oznámila, že byla firmou BMW AG vybrána jako jediný celosvětový dodavatel motorových olejů pro poprodejní servis následujících značek BMW: BMW, BMW i, BMW M, MINI a BMW motocykly.

Od začátku roku 2015 se tak prémiové motorové oleje Shell dostanou k zákazníkům celosvětové sítě BMW zahrnující více než 3 500 prodejců ve více než 140 zemích světa včetně Číny, Německa, Ruska, Jižní Afriky, Jižní Koreje, Velké Británie a Spojených států.

Uzavřená spolupráce znamená, že Shell bude vyrábět a dodávat značkové motorové oleje BMW (oleje jako originální náhradní díly). Tyto produkty splňují veškeré aktuální výkonové specifikace BMW a obsahují nejnovější technologii Shell PurePlus.

Shell fuels

Shell PurePlus je průlomovou technologií ve formulaci motorových olejů. Jde o patentovaný proces „gas-to-liquid (GTL)“, který byl vyvíjen společností Shell přes 40 let a přeměňuje zemní plyn v krystalicky průhledný základový olej. Tento základový olej, většinou vyráběný ze surové ropy, je hlavní součástí každého oleje a má zásadní vliv také na kvalitu motorového oleje. Produkuje se v chemickém závodu Pearl GTL v Kataru, společném podniku společností Shell a Qatar Petroleum.

Mark Gainsborough, výkonný viceprezident Shell Lubricants ke smlouvě uvedl: „Je nám ctí, že jsme se stali doporučovaným dodavatelem motorových olejů pro poprodejní servis značky BMW. Těšíme se na společné dodávky, distribuci a marketing těchto olejů od roku 2015. Považujeme to za ocenění vlastností motorových olejů Shell i naší nejvyspělejší technologie jedním z globálních prémiových výrobců automobilů a motocyklů. To zahrnuje samozřejmě také uznání naší aktuálně největší inovace: technologie Shell PurePlus pro prémiové motorové oleje. Tato spolupráce spojuje dvě globální značky s cílem nabídnout v prémiovém segmentu výrobků i služeb zákazníkům BMW v autorizovaných servisech nejlepší výkon i technologii.“

  Informace pro editory:

  • Oficiální dovozcem a prodejcem olejů a maziv Shell pro Českou republiku je společnost Walmsley enterprises international spol. s r.o. (AutoMax) – více informací najdete na www.am-oleje.cz
  • Poprodejním servisem (Aftermarket) se míní doplňování motorového oleje v autorizovaných servisech v záruční i pozáruční době.
  • Genuine Parts Oils (GPO) jsou značkové oleje vlastněné výrobcem vozidel – jako jsou originální BMW, motocyklové a MINI motorové oleje. Jejich složení je připravováno tak, aby vyhovělo specifickým požadavkům pro jednotlivé komponenty daných modelů vozů.
  • Automobilový průmysl se ve vývoji motorů ubírá směrem k většímu používání syntetických olejů místo minerálních. Hlavním důvodem jsou lepší výkonové parametry v návaznosti na náročnější emisní limity a požadavky na vyšší úsporu paliva. Syntetické oleje jsou vyráběny z ropy anebo ze zemního plynu pokrokovými chemickými metodami. To je zcela v kontrastu s minerálními základovými oleji, které jsou směsicí přírodních uhlovodíků nacházejících se v surové ropě.
  • Základový olej využívající technologii Shell PurePlus je vysoce kvalitní syntetický základový olej třídy API Group III. Obsahuje výjimečnou molekulární strukturu, která pomáhá prodlužovat životnost motoru, snižovat náklady na údržbu, snižovat spotřebu oleje, udržovat ekonomickou spotřebu paliva a zlepšovat čistící vlastnosti.
  • Oleje s nižší viskozitou pomáhají snižovat spotřebu paliva, ale také nabízí vhodnou úroveň ochrany motoru a odolnosti. Prémiové motorové oleje s technologií Shell PurePlus a patentované aditivační složení byly vytvořeny s cílem umožnit řidičům využít naplno vlastnosti moderních motorů.
  • Společnost Shell nabídne přístup ke svému celosvětovému výrobnímu řetězci zahrnujícím 9 výrobních závodů pro základové oleje, 50 provozů pro míchání olejů a 18 specializovaných závodů pro výrobu maziv. Do tohoto výrobního řetězce byl integrován také výrobní závod Pearl GTL v Kataru, který využívá technologii Shell PurePlus. Jde celosvětově o největší zdroj GTL produktů a jediný komerční zdroj základového oleje z GTL.
  • Po třech letech intenzivního testování používá nový motor Ferrari F6 závodního týmu formule 1 Scuderia Ferrari motorový olej Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus. Čistí a maže motor, pomáhá snižovat tření a maximalizuje tak množství energie přenesené na kola během závodu. Napomáhá také v ekonomice spotřeby paliva, což se stalo velmi důležitým momentem v roce 2014, kdy byla zavedena maximální spotřeba paliva během závodu (100 kg). Shell Helix Ultra s technologií Shell PurePlus je jediným doporučovaným motorovým olejem Ferrari pro všechny cestovní vozy značky.

Nástroje stránky