Jump menu

Main content |  back to top

Aktuality a zprávy pro média

SHELL PŘEDSTAVUJE MODELY VOZŮ FERRARI Z LEGO KOSTEK

V Praze 5. června 2013 – Společnost Shell tento týden poprvé představila na svých čerpacích stanicích unikátní kolekci šesti modelů Ferrari z kostek LEGO. Zákazníci tak na kterékoli čerpací stanici Shell v České republice mohou zakoupit limitovanou a zcela ojedinělou řadu sběratelských modelů Ferrari z LEGO kostek. Stačí například natankovat alespoň 20 litrů výkonných paliv Shell V-Power Nitro+ a můžete si odnést jedno z autíček za výjimečnou cenu 29 Kč.
shell kampan ferrari lego1

Řidiči, kteří v období od 3. června do 4. srpna 2013 natankují minimálně 20 litrů vysoce kvalitních paliv Shell, se mohou již od 29 Kč stát šťastnými majiteli jednoho ze šesti modelů Ferrari z LEGO kostek

a s každou další návštěvou čerpací stanice Shell rozšiřovat svoji sbírku. „Čeští zákazníci se jako jedni z vůbec prvních na světě můžou těšit na kolekci unikátních modelů Ferrari z kostek LEGO. Kampaň připomíná jedinečnost našeho dlouholetého technického partnerství s Ferrari, v kombinaci s výkonnými palivy Shell V- Power Nitro+ pak vyjadřuje naši vášeň pro výkon a přináší potěšení z jízdy i ze hry. Takže si, jak doufáme, návštěvu čerpací stanice Shell užije opravdu celá rodina,“ dodává Petr Šindler, manažer komunikace Shell Czech Republic a.s. 

Po natankování minimálně 20 litrů výkonného paliva Shell V-Power Nitro+ zákazníci mohou zakoupit jeden ze šesti modelů LEGO za skvělou cenu 29 Kč, nebo také sadu figurek LEGO, a postupně tak posbírat celou kolekci. Modely lze získat i při natankování 20 a více litrů úsporných paliv Shell FuelSave za 59 Kč, či prostřednictvím věrnostního programu Shell CLUBSMART. 

Atraktivní kampaň doprovází zábavná Shell V-Power Nitro+ Road show po českých i moravských městech. Na originálním stánku v podobě čerpací stanice Shell na návštěvníky čeká jedinečný monopost Ferrari v životní velikosti sestavený z LEGO kostek a bohatý doprovodný program, v rámci kterého si vyzkoušejí svoji zručnost, kreativitu i znalosti. Všichni tak mohou získat hodnotné ceny včetně možnosti nahlédnout do pozadí technologické podpory společnosti Shell týmu Scuderia Ferrari v rámci závodního víkendu při Velké ceně Maďarska, poukázek na výkonné palivo Shell V-Power Nitro+ nebo samotných modelů Ferrari do sbírky. Tento závodní monopost složený z 220 000 kostek LEGO bude k vidění ještě od 4. do 9. června v Centru Černý Most.

Kolekce modelů Ferrari

Modely navržené firmou LEGO Group ztělesňují několik desetiletí vývoje automobilového designu a zahrnují silniční i závodní vozy z dílny značky Ferrari a nákladní vůz týmu Scuderia Ferrari. V každém detailu ukazují vášeň pro výkon a inovativní podstatu technické spolupráce společností Shell a Ferrari.

Všechny modely této kolekce využívají doposud nejmenší natahovací pohon vyrobený společností LEGO Group. Je to vůbec poprvé v historii této dánské hračkářské firmy, kdy bude mít auto takových rozměrů poháněná kola. Každá z miniaturních 30gramových replik vozů Ferrari z limitované edice zvládne minimálně 300 natažení, po kterých ujede vzdálenost asi dvou metrů. Kromě modelů Ferrari se společnost LEGO Group podílela také na návrhu originálních figurek LEGO, které představují jezdce formule 1 a palivového vědce společnosti Shell.

Radost z jízdy i ze hry

Shell a LEGO Group intenzivně pracovaly na vývoji miniaturního motoru více než 18 měsíců. Díky výkonu mikromotoru budou všechna autíčka neustále připravena závodit! Výsledek tohoto náročného procesu potvrzuje důraz na technologické inovace a zvyšování výkonu motoru, které jsou charakteristické pro paliva Shell V-Power Nitro+. 

Unikátní kolekce

shell_kampan_ ferrari_lego2

Společnosti Shell a LEGO Group vytvořily šest modelů vycházejících z originálního designu a závodních úspěchů vozů Ferrari:

Ferrari F150° Italia – Věrná reprodukce monopostu týmu Scuderia Ferrari, jež v roce 2011 řídili Felipe Massa a  Fernando Alonso v rámci mistrovství světa formule 1, umožňuje vyměnit číslo na kapotě podle toho, kterému z jezdců fandíte.

Ferrari F40 – Jeden z nejvýraznějších sportovních vozů historie. Díky klasickým aerodynamickým křivkám a specifickému hranatému zadnímu spoileru si ho nelze splést na silnici, ani jako jeden z modelů kolekce. 

Ferrari 458 Italia – Pravděpodobně nejvíc ikonický model z aktuální nabídky Ferrari. Věrně kopíruje charakteristické rysy předlohy jako trojitý výfuk nebo vzduchové průduchy a čelní osvětlení.

Ferrari FXX – Super výkonný vůz představuje významný vývojový stupeň Ferrari Enzo, jednoho z nejsilnějších vozů na světě. I v miniaturním provedení je zachován na první pohled patrný elegantní design.

Ferrari 250 GT Berlinetta – Tento legendární vůz není jen jedním z nejkrásnějších modelů v historii, ale také vůbec prvním silničním autem Ferrari, kde byly použity kotoučové brzdy. Charakteristická kulatá čelní světla autenticky zprostředkovávají jedinečný design předlohy.

Truck Scuderia Ferrari – Nákladní vůz je nedílnou součástí závodního týmu Scuderia Ferrari a slouží k transportu monopostů i veškerého potřebného vybavení. Nechybí realistické detaily světel nebo přední masky.

Více informací naleznete na www.shell.cz/lego

O palivech Shell V-Power Nitro+

shell kampan ferrari lego3

Paliva Shell V-Power Nitro+ představují nejnovější generaci prémiových paliv společnosti Shell. Výkonná benzínová paliva (Shell V-Power Nitro+ a Shell V-Power Nitro+ Racing) a nadstandardní motorová nafta (Shell V-Power Nitro+ Diesel) zvyšují výkon a okamžitě působí v motoru. Paliva byla vyvinuta s využitím nejpokročilejších technologií Shell a jsou dostupná v celé síti čerpacích stanic v České republice. Více informací naleznete na www.shell.cz/vpower

Shell Czech Republic a.s.

Společnost Shell Czech Republic a.s. zastupuje obchodní zájmy Skupiny Shell v České republice. Provozuje rozsáhlou síť čerpacích stanic, zajišťuje velkoobchod s pohonnými hmotami a systém palivových karet euroShell, plní letadla leteckým palivem na nejvýznamnějších českých letištích a nabízí automobilové a průmyslové oleje a maziva. Více informací naleznete na ww.shell.cz      

Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterdamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 80 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií. Více informací naleznete na www.shell.com  

Kontakty pro média:

AMI Communications                                                   Shell Czech Republic

Kateřina Nováčková                                                      Petr Šindler

Email: katerina.novackova@amic.cz                                Email: petr.sindler@shell.com  

Tel.: 234 124 112                                                           Tel.: 244 025 965