Jump menu

Main content |  back to top

Novinky

SHELL OPĚT POMÁHÁ NEMOCNÝM DĚTEM

V Praze 1. prosince 2011 – Již po páté se s blížícími se Vánocemi objevují na čerpacích stanicích společnosti Shell Czech Republic a.s. výrobky dětí z transplantační jednotky hematologického oddělení Fakultní nemocnice v Motole. Barevné dekorace věrným zákazníkům Shellu připomínají možnost pomoci darováním Shell CLUBSMART bodů Nadačnímu fondu Kapka naděje. Součástí kampaně je i online dražba výjimečného charitativního kalendáře. Získané finanční prostředky budou věnovány na podporu projektu Banky pupečníkové krve, který Shell dlouhodobě podporuje.

Na čerpacích stanicích Shell v České republice se v předvánočním období objevují barevné vánoční dekorace, které vyrobily děti z transplantační jednotky hematologického oddělení II. dětské kliniky Fakultní nemocnice v Motole. Po papírových andělech, stromečcích, vánočních ozdobách a barevných polštářcích tak jejich výrobky již po páté členům věrnostního programu Shell CLUBSMART připomínají možnost darovat nasbírané body Nadačnímu fondu Kapka naděje. Za každý darovaný bod odesílá společnost Shell jednu korunu nadaci na projekt Banky pupečníkové krve, který dlouhodobě podporuje.

Členové programu Shell CLUBSMART mohou v rámci kampaně také dražit výjimečný charitativní kalendář s názvem „Příběhy rošťáků 2012“, jenž zobrazuje šťastné příběhy 15-ti vyléčených dětí, které měly nejen dost sil, ale i velkou odvahu bojovat s těžkou nemocí, a tento boj nakonec úspěšně vyhrály. Kalendář s fotografiemi hrajících si dětí spolu s 19-ti populárními osobnostmi veřejného života získá v on-line aukci na portálu www.shellsmart.com ten, kdo za něj nabídne nejvyšší počet svých Shell CLUBSMART bodů.

„Získávání finančních prostředků na podporu charitativních projektů je čím dál náročnější. Moc si proto vážíme všech, kteří nám pomáhají a umožňují tak zlepšit život a léčbu dětí bojujících s leukémií. Společnost Shell je naším významným partnerem, jenž nás podporuje již řadu let. Velmi si vážíme přízně jejich zákazníků a věřím, že nám moc pomohou i v letošním předvánočním čase,“ řekla Vendula Auš Svobodová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje.

Každým rokem Shell předává Kapce naděje více finančních prostředků, k čemuž přispívají výrazně také pravidelné vánoční kampaně. „Loni jsme díky našim věrným zákazníkům poukázali na konto Nadačního fondu Kapka naděje rekordní částku, a to více než 2,5 milionu korun. Téměř třetinu z celkové sumy přitom zákazníci darovali jen v průběhu předvánoční kampaně. Věříme, že vánoční ozdoby vyrobené dětmi na našich čerpacích stanicích budou opět motivující k velké štědrosti našich zákazníků, které si nesmírně vážíme,“ řekl Petr Šindler, manažer vnějších vztahů společnosti Shell Czech Republic a.s.

Kampaň na čerpacích stanicích a online aukce na portálu věrnostního programu Shell CLUBSMART potrvají až do 15. ledna 2012.

O Nadačním fondu Kapka naděje

Nadační fond Kapka naděje byl založen v srpnu roku 2000 za účelem pomoci dětem s poruchou krvetvorby a dětem s nádorovým onemocněním. Fond dlouhodobě podporuje jediné odborné pracoviště v České republice provádějící transplantace kostní dřeně u dětí. Za 11 let své existence se nadační fond přiřadil k nejrespektovanějším a nejdůvěryhodnějším charitativním organizacím v České republice. Díky důvěryhodnosti se charitativní akce Kapky naděje staly pravidelnou součástí veřejného a společenského života. Benefiční koncerty, které Kapka naděje pořádá, pak jednoznačně patří k nejsledovanějším televizním programům. Více informací naleznete

na www.kapkanadeje.cz.

O věrnostním programu Shell CLUBSMART

Věrnostní klub společnosti Shell je programem s nejdelší tradicí pro zákazníky čerpacích stanic na českém trhu. V České republice působí již od roku 1998 a počet zákazníků společnosti Shell, kteří se do něj zapojují, každým rokem stoupá. Řidič, který se stane členem tohoto programu, sbírá prostřednictvím Shell CLUBSMART karty body za každé natankování a další služby u čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku.

Nasbírané body pak mohou loajální zákazníci Shellu vyměnit za produkty z katalogu, ve kterém nechybí také možnost darovat Shell CLUBSMART body Nadačnímu fondu Kapka naděje. Více informací naleznete

na www.shellsmart.com nebo na čerpacích stanicích Shell v České republice.

Shell Czech Republic a.s.

Společnost Shell Czech Republic a.s. zastupuje obchodní zájmy Skupiny Shell v České republice. Provozuje rozsáhlou síť čerpacích stanic, zajišťuje velkoobchod s pohonnými hmotami a systém palivových karet euroShell, plní letadla leteckým palivem na nejvýznamnějších českých letištích a nabízí automobilové a průmyslové oleje a maziva. Více informací naleznete na www.shell.cz.   

 

Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterdamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 90 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií. Více informací naleznete na www.shell.com.

Kontakty pro média:

AMI Communications                      Shell Czech Republic

Barbora Bártíková                          Petr Šindler

Email: barbora.bartikova@amic.cz   Email: petr.sindler@shell.com

Tel.: 234 124 112                           Tel.: 244 025 965