Jump menu

Main content |  back to top

Novinky a hlavní zprávy

SHELL FUELSAVE UŠETŘÍ ŘIDIČŮM AŽ 1 LITR NA NÁDRŽI

Po několika letech intenzivního vývoje zavádí dnes společnost Shell Czech Republic, a. s. na své čerpací stanice zcela unikátní nová paliva Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel. Jde o revoluční paliva, která díky svému novému složení pomohou řidičům ušetřit až jeden litr pohonných hmot na každé natankované nádrži. Zákazníci Shellu za tyto nové produkty přitom zaplatí stejně, jako za běžná paliva, které společnost doposud nabízela.

Jedinečná paliva Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel představují naprostý průlom v technologii pohonných hmot a nejdokonalejší recept na snížení spotřeby paliva, jaký kdy Shell vyvinul. Nová řada paliv Shell FuelSave nahrazuje původně nabízená standardní paliva Shell Natural 95 a Shell Diesel Extra a je první v České republice, která řidičům pomůže k vyšší efektivitě provozu vozidla a úspoře paliva za stejnou cenu, jako stála standardní paliva doposud.


„V roce 1999 jsme byli první, kdo českým motoristům nabídl zásadní novinku, a to aditivovaná paliva,“ řekl Pavel Šenych, generální ředitel Shell Czech Republic, a. s. „Shell V-Power představoval jedinečnou inovaci a významný mezník v nabídce pohonných hmot v České republice. Za 12 let se nabídka našich i konkurenčních aditivovaných paliv rozšířila a motoristé ji dnes již považují za běžnou součást nabídky.

Jako jeden z lídrů v oblasti výzkumu a vývoje paliv jsme proto hrdí, že můžeme představit další revoluční krok. Je to zároveň náš dárek a poděkování zákazníkům u příležitosti 20. výročí působení na českém trhu,“ dodal.


Nová paliva Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel jsou výsledkem intenzivního vývoje ve výzkumných laboratořích Shell. Obsahují unikátní technologii SEI (Shell Efficiency Improver), která snižuje spotřebu paliva již od prvního natankovaní. U benzínu Shell FuelSave Natural 95 pomáhá snížit ztráty energie v motoru snížením odporu v místech, kde jsou motorové oleje méně účinné, například kolem horního pístního kroužku.

Snížení energetických ztrát zvyšuje účinnost motoru a snižuje tak spotřebu paliva. Technologie pro úsporu paliva SEI v palivu Shell FuelSave Diesel umožňuje efektivnější vznícení směsi a spalování oproti běžné naftě. Palivo také pomáhá chránit před vznikem usazenin uvnitř motoru a zlepšuje tak jeho účinnost.


„Nová paliva Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel prošla náročnými interním a nezávislým testováním. Představují opravdovou technologickou revoluci, díky které mohou miliony českých řidičů efektivněji využívat palivo a zároveň tak šetřit pohonné hmoty a životní prostředí. Není divu, že v době, kdy je na snižování nákladů kladen tak velký požadavek, chtějí naši zákazníci šetřit palivo a snižovat své provozní náklady.

Uskutečněný průzkum mezi nimi potvrdil, že by přednostně rádi jezdili úsporněji. 84 % dotázaných řidičů uvedlo, že by přivítali více informací o možnostech úspor paliva. Ještě o jedno procento více respondentů je ochotno začít tankovat u čerpací stanice, která by nabízela paliva snižující spotřebu, pokud by nestála více než standardní. 

Jsme pyšní na to, že jim můžeme jako výsledek práce našich laboratoří nabídnout nová paliva Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel, která jim pomohou šetřit již od prvního natankování,” řekl Dušan Nedorost, ředitel provozu čerpacích stanic v České republice.


Další úspory paliva lze dosáhnout, pokud budou řidiči dodržovat základní pravidla pro úspornou jízdu. S novými palivy tak Shell obnovuje svoji veřejnou komunikaci rad a tipů, jak jezdit šetrněji, a plánuje aktivity, které by měly inspirovat české řidiče jezdit úsporněji a ve výsledku tak ušetřit i jejich finanční prostředky.

Nová paliva jsou od dnešního dne k dispozici řidičům přes 98 % čerpacích stanic Shell v České republice. Na zbylých třech stanicích budou k dispozici nejpozději ve středu 1. června 2011. Více informací o nových palivech Shell FuelSave naleznete na: www.shell.cz/fuelsave.

Shell Czech Republic a.s.
Společnost Shell Czech Republic a.s. zastupuje obchodní zájmy Skupiny Royal Dutch Shell v České republice. Provozuje rozsáhlou síť 186 čerpacích stanic, zajišťuje velkoobchod s pohonnými hmotami a systém palivových karet euroShell, plní letadla leteckým palivem na nejvýznamnějších českých letištích a nabízí automobilové a průmyslové oleje a maziva. Více informací naleznete na www.shell.cz.

Royal Dutch Shell plc
Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterdamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 90 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií. Více informací naleznete na www.shell.com.